Lenku Sršňovú si medzi mladými slovenskými dizajnérkami a dizajnérmi nepomýlite. Absolventka Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ktorá absolvovala študijné stáže vo Fínsku aj v Paríži, prepája módu s dizajnom a umením.

„Móda nie je iba odev. Móda je kultúra, zrkadlo doby a spoločnosti. Je všade okolo nás. Odev identifikuje kto sme a kým chceme byť. Tvorí našu osobnosť a je našou druhou kožou,” hovorí na svojom webe Sršňová.

 

 

 

Využíva intenzívne farby, výrazné vzory veľký dôraz kladie na detail, humor a symboliku. Každý jej model má svoj príbeh, je jedinečný a originálny. Za kolekciu Colorcode, ktorú prvý raz predviedla na minuloročnom Fashion Live, získala v júni prestížnu Národnú cenu za produktový dizajn. Tento rok publikum prekvapila, keď módnu prehliadku otvorili  dva veľké vyčesané pudle kráľovské.

Modely boli farebné, bodky a kruhy boli rozohrané do pestrofarebných dezénov a premyslených strihov. Aj tento rok spolupracovala Lenka Sršňová s textilnou dizajnérkou Michaelou Bednárovou, ktorá vytvorila bonbónové dezény.

 

 

 

 

 

 

Prečítajte si aj Päť vecí, s ktorými budete túto jeseň trendy