Thriller Gamblerky rozpráva príbeh troch žien, ktoré spája priateľstvo a zároveň spoločné tajomstvo. Ema, Laura a Anna sa vo voľnom čase venujú hazardným hrám. Tajne sa zúčastňujú turnajov v pokri a skrývajú svoje cesty do zahraničia za falošnú fasádu úspešných obchodných zástupkýň kozmetickej firmy, ktorým sa mimoriadne darí.

 

Gamblerky: Únik od problémov

Hazard im poskytuje únik od ich trochu nudných životov, od ich rodín a každodenných problémov. Ako hovorí jedna z hrdiniek knihy, Ema:Keď som začala hrať, bola som zrazu niekým iným. Mala som svoj online alias. Unikla som do iného sveta. Keď sa mi začalo dariť, tak zrazu sa mi aj môj život mimo hry, môj ozajstný život, začal žiť akosi ľahšie. Uznávam, že to nebola dokonalá, morálna alebo zdravá náplasť na moju ubolenú dušu. Bola ale liečivá. Som si istá, že ak by som nezačala hrať, tak by som už dnes nebola šťastne vydatá. Moje manželstvo by sa bolo rozpadlo.“

 

Foto - Gabriela Teplická

 

Gamblerky: Sila ženskej súdržnosti

Hazardná hra hlavným hrdinkám navyše  poskytuje aj pocit luxusu a blahobytu, ktorý si počas svojich víkendových výjazdov môžu dopriať. Dej je zasadený do atraktívneho prostredia luxusného kasína a točí sa okolo životov troch rozdielnych typov žien, z ktorých každá rieši vlastné vnútorné konflikty a dilemy. Komplikované vzťahy s partnermi,  drogovú závislosť, lásku, ale aj neistotu vo vzťahu k vlastným deťom, to všetko Katarína Mayer vtesnala do života svojich hrdiniek, ktoré sa navyše ocitnú v nebezpečenstve a musia siahnuť na dno svojich síl. Čitateľ knihy je vtiahnutý do víru diania, kde o napätie a prekvapivé zvraty nie je núdza.

Autorka knihy Katarína Mayer vo svojom príbehu okrem iného ukázala silu ženskej súdržnosti a schopnosť žien čeliť v ťažkých situáciách náročným výzvam, takže sa najmä ženské čitateľky budú môcť s hlavnými hrdinkami príbehu ľahko stotožniť.