PARÍŽ. Kurt číslo 2 dnes na Roland Garros zažil veľmi neobvyklú scénu. Španielsky hráč Nicolás Almagro a argentínska tenisová legenda Juan Martín del Potro viedli vyrovnaný zápas, hoci obaja bojovali so zraneniami. Del Potro mal problémy so zápastím, jeho super s kolenom.

 

Zranený Almagro.   Foto - TASR/AP

 

Pri stave 6:3, 3:6 a 1:1 už Almagro nedokázal pokračovať ďalej, od bolesti si bezmocne ľahol na antuku a vyčkal na lekársku pomoc. Del Potro v tom momente prekročil sieť a šiel mu pomôcť, odprevadil plačúceho súpera na lavičku.

 

Foto - TASR/AP

 

Sadol si k nemu, objal ho a tíšil hráča, ktorý od zlosti hodil o zem fľašu s vodou a bezmocne plakal. Publikum volalo Nicolásovo meno na podporu zraneného hráča, ale ocenilo aj férové gesto del Potra.

 

Del Potro a Almagro. Foto - TASR/AP

 

“Nie je ľahké nájsť v takej chvíli správne slová. Bol to smutný moment pre oboch,” povedal podľa magazínu Der Spiegel del Potro. “Povedal som mu, že tenis je dôležitý, ale nie je to všetko. Nech myslí na svoju rodinu, na svoje dieťa,” povedal del Potro.

On sám počas zápasu rozmýšľal, že zápas skrečuje. “V prvom sete som cítil trieslo. Mal som šťastie, pretože som už nemal vela síl. Teraz mám deň a pol na to, aby som sa skúsil dať do poriadku,” povedal del Potro, ktorý sa v ďalšom kole stretne s Andym Murraym. Ten dnes vyradil nášho Martina Kližana po štyroch setoch. 

 

.

Prečítajte si aj Mexičanka vyhrala ultramaratón v sukni a v recyklovaných sandáloch