1. Priatelia

Jeden z najpopulárnejších televíznych sitcomov v dejinách Spojených štátov rieši problémy šiestich mladých ľudí žijúcich v Greenwich Village v New Yorku. Každý zo šiestich protagonistov zarábal za jednu dokončenú epizódu milión dolárov.

 

 

2. Perníkový tatko (Breaking Bad)

Americký dramatický televízny seriál o stredoškolskom učiteľovi chémie Walterovi Whiteovi, ktorému zistia rakovinu pľúc. Aby mohol zaplatiť drahú liečbu a zabezpečiť budúcnosť svojej rodiny začne vyrábať a predávať metamfetamín.

 

 

3. Akty X (X-Files)

Agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová riešia v americkom seriáli, ktorý získal množstvo ocenení, kriminálne prípady, ktoré sa doteraz nepodarilo objasniť aj preto, že ide častokrát o paranormálne javy, celosvetové sprisahania a existenciu mimozenského života.

 

 

4. Hra o tróny (Game of Thrones)

Americký dobrodružno-fantastický seriál , ktorý sa odohráva na fiktívnych kontinentoch Westeros a Essos.

 

 

 

5. Seinfeld

Osudy slobodného komika Jerryho Seinfielda a jeho priateľov, posledný diel mal jednu z najvyšších sledovaností v histórii americkej televízie.  

 

 

6. Sopranovci

Americký seriál o mafiánskom bossovi, ktorý si nevie dať rady s vlastnou rodinou a organizáciou, ktorej velí, získal 21 cien Emmy a 5 Zlatých Glóbusov.

 

 

7. Saturday Night Live

Každý týždeň prichádzajú do Saturday Night Live známi komedianti, muzikanti a herci.

 

8. Milujem Lucy (I Love Lucy)

Čierno-biely komediálny seriál z roku 1950, ktorý je stále považovaný za jeden z najlepších. Hlavnú úlohu v ňom hrá Ricky ako kubánsky vodca hudobnej skupiny a Lucy, ktorá sa búri proti úlohe ženy v domácnosti.

 

 

9. Mad Men

Americký seriál, ktorý sa doohráva  začiatkom 60. rokov 20. storočia vo fiktívnej reklamnej agentúre Sterling Cooper v New Yorku, provokatívne sleduje zlaté časy rekamy. 

 

 

10. Simpsonovci

Kultový kreslený seriál o „takej normálnej žltej rodinke“, je od decembra 1989 najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v histórii.

 

 

Pozrite si ako sa umiestnili ďalšie obľúbené seriáli v ankete magazínu The Hollywood Reporter

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.