Z domu dnes pracujeme, staráme sa o deti a o domácnosť. Máme online mítingy a porady, komunikujeme s kolegami i s klientami. Home office sa stáva pre mnohé ženy bežným spôsobom fungovania a pribúda firiem, ktoré v tom vidia efektívny spôsob práce. 

Ako sa obliecť na home office?

Home office vyžaduje disciplínu a dodržiavanie istých zásad, nestačí len notebook a dobré internetové pripojenie. „Psychológovia odporúčajú pre domácu kanceláriu jasne vymedzený a zdravo vyriešený priestor v byte a nutnosť pracovať v oblečení, ktoré by sme si obliekli na spoločné pracovisko. Mozog vníma aj tieto detaily a podľa toho tak pracuje. V zahraničných firmách zaviedli pri firemných videokonferenciách zvyk, aby sa pred kamerou zamestnanci postavili a ukázali celú postavu. To, aby nedochádzalo ku kombinácii košeľa-sako a dole pyžamo a papuče,” upozorňuje české architektka Šárka Daňková.

Maskáčové šaty s kapucňou, žlté.  Foto - Miroslava Spodniaková

Obliecť sa pracovne a zároveň pohodlne nie je jednoduché, ak to nemajú byť tepláky a vyťahané tričko. “Za posledné mesiace sme zmenili nastavenie. Doteraz sme sa viac obliekali pre cudzích, keď sme šli do práce alebo na stretnutia. Doma sme sa často uspokojili s teplákmi. Dnes už je to iné. Mnohé ženy pracujú z domu a prispôsobujú tomu aj outfity, ktoré majú byť pohodlné, ale oveľa štýlovejšie,” hovorí pre Ženy v meste Katka Cenigová z módneho salónu Eleganta. 

Štyri tipy na outfit, keď máte home office

Tu sú naše tipy na pohodlné, ale štýlové oblečenie na home office, ktoré ušili slovenské krajčírky z módneho salónu Eleganta. Všetky nájdete aj v našom eshopzenyvmeste.sk

Overál

Najväčšou výhodou overálu je, že je to oblečenie z jedného kusu a už nemusíte riešiť, ako zladíte vrchný a spodný diel. Ak je z kvalitného úpletového materiálu, je pohodlný, ale aj elegantný a štýlový. Nemusíte sa báť zapnúť si kameru na videohovore alebo vybehnúť z bytu a vyzdvihnúť si zásielku od kuriéra. “K našim overalom sme vybrali dve nestárnuce odtiene - kráľovskú modrú a petrolejovú modrú,” hovorí Katka Cenigová z módneho salónu Eleganta.

Overal, petrolejová modrá. Foto - Miroslava Spodniaková

Maskáčové šaty 

Šaty z maskáčoviny vyzerajú na prvý pohľad ako netypický výber, ale možno sa pousmejete, že občas zodpovedá bojovým podmienkam, ktoré musia ženy popri home office doma absolvovať. Aj v tomto prípade platí, že musí ísť o pohodlný a kvalitný materiál. “Našli sme materiál, ktorý je naozaj mimoriadne príjemný na dotyk a dobre sa perie. Hoci maskáčové šaty spájame skôr s mladšími ročníkmi, v odtieňoch žltej a ružovej prekvapia tým, ako v nich ožijú aj zrelé ženy. Naozaj dodávajú energiu a tú dnes potrebujeme,” hovorí Katka Cenigová.

Maskáčové šaty s kapucňou - pink.  Foto - Miroslava Spodniaková

Tunika

Tunika osloví hlavne fanúšičky športovej elegancie. Tunika z kvalitného materiálu sa dobre nosí a môžete ju kombinovať, vyzerá veľmi dobre samostatne, ale aj k nohaviciam či legínam. My sme zvolili výraznú, ale živú mentolovú farbu a zaujímavý detail na patente. Tunika je pohodlná na doma, ale ostať v nej môžete, aj keď budete potrebovať vyvetrať hlavu či vyvenčiť psa.

Tunika mentolovej farby s výrazným vzorom na patente.  Foto - Miroslava Spodniaková 

Rukávové pončo

Pončo je praktické a štýlové hlavne v prechodných obdobiach. Využijete ho na šaty alebo vrchný diel oblečenia. Častokrát ním nahradíte šál, či kabát, ak sa iba potrebujete presunúť z auta do blízkeho cieľa. Váš outfit ozvláštni a zároveň zahraje, ak ste doma alebo na chalupe. “Pončo z príjemného materiálu je naozaj kvalitný kúsok do šatníku. Určite ho využijete na viacero spôsobov,” dodáva Katka Cenigová z módneho salónu Eleganta.

Rukávové pončo.  Foto - Miroslava Spodniaková