Učiteľky, angličtinárky, riaditeľky škôl, už o pár dní zažijete v Bratislave inšpiratívne medzinárodné konferencie pre učiteľov a riaditeľ škôl

Eltforum a LAMSIG 7.-8. júna 2019 / Registrácie do 31. mája 2019

Precestovala tisícky kilometrov a na každej ceste sa o pár stoviek eur znížil jej učiteľský plat. Všetko preto, aby sa vzdelávala na najprestížnejších konferenciách pre učiteľov vo svete. Zakladateľka súkromnej anglickej jazykovej školy the Bridge  Klaudia Bednárová, sa pred deviatimi pokúsila o nemožné.

Aby znížila celkové náklady pre slovenských učiteľov na minimum, presvedčila desiatky spíkrov zo sveta, aby prišli prednášať učiteľom na Slovensko.

Už 7.-8- júna 2019 sa Bratislava stane súbežne dejiskom dvoch medzinárodných konferencií pre učiteľov anglického jazyka, vedúcich učiteľov, manažérov a riaditeľov škôl: LAMSIGEltforum.  

 

Zmeňte prostredie a vypnite. Posilnite sa v odborných zručnostiach. Stretnite inšpiratívnych spíkrov a kolegov. Doprajte si dva dni, ktoré vám dajú palivo do práce na mesiace dopredu.

 

LAMSIG – medzinárodná konferencia pre vedúcich učiteľov a riaditeľov škôl: 7. – 8. jún 2019

„Ako riaditeľka školy sa neustále potrebujem vzdelávať. V minulosti som sa zúčastňovala konferencie LAMSIG v Barcelone. Účastníčke poplatky sú však vzhľadom na naše učiteľské platy príliš vysoké. Preto sme sa rozhodli, že spravíme všetko preto, aby sme LAMSIG mohli priniesť pre našich kolegov na Slovensko.“

Okrem svetovo uznávaných kapacít sa medzi spíkrami tento rok objaví aj Olivia Hurbanova, Lektor Roka 2018. Vo svojom workshope bude hovoriť o tom, čo zmena spôsobuje v našom mozgu, ako s ňou pracovať a ako ju dosiahnuť.

 

Zažijete 2 dni plné:

•          inšpiratívnych prednášok z oblasti vzdelávania a manažmentu škôl

•          špeciálny tréning ako sa zlepšiť v koučingu

•          špeciálny tréning ako sa zlepšiť v dávaní spätnej väzby

•          renomovaných spíkrov z najprestížnejších európskych vzdelávacích inštitúcií pre učiteľov

•          dvojdňový intenzívny kurz anglického jazyka

•          brainstorming, networking a užitočné kontakty na kolegov zo sveta

Cena vstupenky je 60 EUR. Obsahuje  vstup na dvojdňovú konferenciu LAMSIG, vstup na súbežne konajúcu sa konferenciu ELT forum, welcome pack, občerstvenie počas celého trvania konferencie, piatkový Pilgrim Birthday Party.

Zaregistrovať sa môžete do 31. mája 2019.

 

ELT FÓRUM – medzinárodná konferencia pre učiteľov anglického jazyka, 7. – 8. jún 2019

Deviaty ročník medzinárodnej konferencie určenej pre učiteľov anglického jazyka prináša na jedno pódium 30 svetovo uznávaných spíkrov a najrozmanitejšie témy. Prednášajúci otvoria problematiku improvizácie, internej komunikácie, kreatívneho nastavenia mysle, štyroch aktov učenia cudzieho jazyka, vyučovania globálnych tém, predstavia spôsoby, ako bojovať s nudou na hodinách či vyučovať v ére spochybňovania.

Učitelia sa môžu tešiť aj na legendu v učiteľstve anglického jazyka, autora desiatok kníh, spoluzakladateľa prestížneho tréningového centra pre učiteľov anglického jazyka, Pilgrims, ktorý sa venuje tréningu učiteľov od roku 1974, Maria Rinvolucriho.

Bývalý dlhoročný akademický riaditeľ Teacher Training Pilgrims a konzultant British Council v Číne, Brazílii, Chaz Pugliese bude prednášať na tému: Ako moment prekvapenia študent vedie k motivácii. Povedie workshop Focus Interruptus: Ako ich môžem vyrušiť, aby som vzbudil ich pozornosť?

Prednášajúca Šárka Dohnalová, vysokoškolská pedagogička na Masarykovej univerzite v Brne, sa špecializuje na didaktiku pre VYL (very young learners), drámu vo vzdelávaní a špeciálne potreby. Jej workshop na tohtoročnom ELTfóre bude cez jeden z Canterbury príbehov zameraný na to, ako pri učení využiť dramatické techniky.

Aká je podľa organizátorky oboch konferencií, Klaudie Bednárovej, najväčšia pridaná hodnota LAMSIGu a Eltfora?

„Pre mňa jednoznačne možnosť konzultovať s inými kolegami z praxe. Pre každého riaditeľa je dôležité, aby si mohol vymieňať skúsenosti s riaditeľmi z iných krajín a z iných škôl. Vďaka LAMSIGu som spoznala mnohých kolegov, vrátane  riaditeľov škôl v Prahe, v Barcelone, v Oxforde, na ktorých sa môžem kedykoľvek obrátiť s prosbou o konzultáciu alebo o radu. Potrebujeme vytvárať komunitu kolegov, s ktorými sa môžeme poradiť.“

Cena vstupenky je 60 EUR. Obsahuje  vstup na dvojdňovú konferenciu LAMSIG, vstup na súbežne konajúcu sa konferenciu ELT forum, welcome pack, občerstvenie počas celého trvania konferencie, piatkový Pilgrim Birthday Party.

Zaregistrovať sa môžete do 31. mája 2019