Iránska štátna televízia vydala ospravedlnenie za to, že odvysielala zábery mladej dvojice, ktorá si dala krátky bozk. V piatok o tom informovali miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Fyzický kontakt muža a ženy je v televízií zakázaný

Akýkoľvek fyzický kontakt medzi mužom a ženou je na oficiálnych televíznych staniciach v tejto islamskej republike zakázaný.

Televízia Nasím orientovaná na zábavu odvysielala vo štvrtok zábery mladého páru, ako sa niekoľko sekúnd bozkáva v parku a práve prechádza okolo skrytej kamery, ktorá nakrúcala kanadský žart pre humoristický program.

Pasáž z tohto programu nazvanom "Fantastická štvorka" sa potom šírila na sociálnych sieťach. Pár vidieť bozkávať sa asi tri sekundy počas chôdze cez park v iránskom hlavnom meste Teherán.

Prípad prešetria a vyvodia zodpovednosť

Televízia Nasím sa vo vyhlásení zverejnenom tlačovou agentúrou ISNA ospravedlnila za "chybu, ktorú spôsobila nedbalosť produkčného tímu". Dodala, že "po prešetrení prípadu rázne zakročí proti osobám zodpovedným za túto nedbalosť".

V roku 2021 sa dvaja moderátori štátnej televízie - manžel a manželka - ospravedlnili za to, že sa v živom vysielaní objímali a vyvolali tým ostrú diskusiu. Obaja povedali, že nevedeli o tom, že sú vo vysielaní.