Toľko krásnych obrazov a na stenách tak málo miesta. Nezúfajte. Jeden obraz na vytvorenie správnej atmosféry stačí. Treba si len správne vybrať. Niektoré motívy najviac vyniknú v obývačke, iné sa viac hodia do spálne. Ponuka obrazov je pestrá. Poďte sa s nami pozrieť, ktorým motívom to v jednotlivých izbách pristane najviac.

Foto - Dovido.sk

Keď sa kuchyňa s obývačkou spojí

Pri obývačke prepojenej s kuchyňou môže byť obraz na stenu prvkom, ktorý obe miestnosti nenápadne prepojí. Výborným riešením sú v tomto prípade viacdielne obrazy. Na stene pokryjú relatívne veľkú plochu, ľahko sa na stenu vešajú a z každej časti izby je na ne iný pohľad.

Viacdielne obrazy sú nadčasovou a originálnou dekoráciou, ktorá do každej izby prinesie poriadnu dávku energie. Vyberte si motív, na ktorý sa stále radosťou pozriete. Obrazy nie sú len takou obyčajnou dekoráciou. Do domovov a sŕdc prinášajú harmóniu a pokoj.

Foto - Dovido.sk

Priestor, v ktorom sa vám bude dobre snívať

Ďalšou miestnosťou, v ktorej to bez obrazu nie je ono, je spálňa. Priestor nad posteľou je na zavesenie obrazu priam stvorený. Do spálne sa chodíme len vyspať, no napriek tomu v nej strávime až jednu tretinu svojho života. Spánok je veľmi dôležitý.

Ráno sa chceme zobudiť svieži a plní sily. Pri výbere obrazov na stenu sa zamerajte na motívy, ktoré upokojujú a pôsobia relaxačne. Nad posteľ zaveste obraz s mandalou alebo feng shui tematikou. Pomôžu utlmiť celodenný chaos a vytvoria atmosféru, v ktorej si príjemne oddýchnete a budú sa vám snívať len pekné sny.

Foto - Dovido.sk

Obrazy nie len na ozdobu

Do detskej izby obrazy prinesú farby, poriadnu dávku detskej hravosti a podporia kreativitu. V ponuke je veľa obrazov pre chlapcov aj pre dievčatá. Netreba sa im vyhýbať. V detskej izbe to môže žiariť všetkými farbami. Obraz nekupujete na desaťročia. Deti rýchlo rastú a ich potreby sa menia.

Obraz vymeníte a prispôsobíte ho vkusu vášho dieťaťa. Spojte príjemné s užitočným a zaveste deťom na stenu mapu sveta. Detskú izbu spestrí, mapu využijú pri učení a podvedome začnú snívať, ktoré mestá a štáty, raz navštívia.

Foto - Dovido.sk

Na chodbu pri zariaďovaní nezabúdajte

Chodbe často nevenujeme pozornosť. Netrávime v nej veľa času. Vlastne chodbou len prechádzame. Na čo sa ňou trápiť. Chodba ponúka priestor, ktorý treba využiť. Zútulnite ju obrazom. Jeden veľký vo svetlých farbách ju krásne presvetlí, viac menších obrazov vytvorí galériu, z ktorej sa vám nebude chcieť odísť. Veľkosť obrazov prispôsobte veľkosti chodby a priestoru, ktorý vám na stene ostal.


Do každej izby sa obraz nájde. Vyberte si motív, ktorý vo vás vyvolá príjemný pocit vždy, keď sa naň pozriete. Obraz izbu zútulní a pomôže v nej vytvoriť príjemnú hrejivú atmosféru. S obrazom si vytvoríte domov, po ktorom ste vždy túžili.