Hovoria jej La Jefa, šéfka. Neriadi firmu, nie je riaditeľkou školy ani vedúcou v obchode. Vedie jeden z najmocnejších mexických drogových kartelov a je jedinou ženou v takejto pozícii. Päťdesiatštyriročná Enedina Arellano Felixová, ktorej tvár nevidelo veľa ľudí, a aj policajti majú k dispozícii len niekoľko starých rodinných portrétov, je v narkobiznise od detstva. Nikdy však zrejme nerátala s tým, že sa stane šéfkou.

 

Extrémne talentovaná

“Je to svet, kde sa muži správajú ako zvieratá. Ženy v tomto svete sa využívajú, zneužívajú a potom ich často zabijú priekupníci, pre ktorých pracovali. Žena, ktorá vystupuje po rebríčku v drogovom karteli je raritou. Musí byť extrémne talentovaná, odvážna a statočná,” povedal týždenníku Time mexický novinár Javier Marco, ktorý sleduje drogové kartely.

Enedina obsadila vrcholnú pozíciu aj preto, že všetci jej mužskí príbuzní buď sedia vo väzení alebo ich zabili vo vojne medzi znepriatelenými gangmi, či pri policajných zásahoch. O jej bratoch sa hovorí ako o brutálnych sadistoch. Ona je iná. Je pragmatická, ide jej hlavne o peniaze a je schopná uzatvárať spojenectvá, keď sa jej to hodí. Hovorí sa o nej, že je veľmi atraktívna a vie to využiť. Hoci uznáva skôr vyjednávanie a chladnú hlavu, keď sa nedá inak, neštíti sa ani násilia.  

 

 

 

Najhľadanejšia v krajine 

Kým jej šiesti bratia sa od mladých rokov venovali len pašovaniu drog do Spojených štátov a následnému míňaniu peňazí na nekončiacich večierkoch, ona študovala účtovníctvo, čo jej umožnilo získať znalosti na to, aby sa kartelu ľahšie a nenápadnejšie prali špinavé peniaze. Ešte predtým ako sa stala hlavnou šéfkou tijuanského drogového kartelu, riadila všetky jeho finančné operácie a “administratívu.”

O jej súkromnom živote sa veľa nevie. Bola pravdepodobne dvakrát vydatá a rozvedená. Zrejme má syna.

La Jefa je jednou z najhľadanejších osôb v Mexiku aj v Spojených štátoch.   

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.