Americká herečka Jennifer Aniston bojovala vo svojej kariére viac so sexizmom v médiách, než so sexuálnym obťažovaním v Hollywoode. Hovorila o tom v rozhovore so spisovateľkou a producentkou Molly McNearneyovou pre magazín inStyle.

 

Jennifer Aniston.  Foto - TASR/AP

 

Aniston: Ženy sú horšie ako muži

Na otázku, či bola Aniston sexuálne obťažovaná, herečka vysvetľuje, že niektorí jej kolegovia sa o to pokúšali. Ak sa to dialo, odišla. Ale "nikdy to nebol niekto v pozícii moci“, ktorý by sa správal tak, aby som sa cítila "nepohodlne". Takisto sa nikto nepokúsil svoju moc zneužiť. "Moja osobná skúsenosť je, že verbálne... so mnou niektoré ženy v tomto odvetví zaobchádzali horšie,“ pokračuje.

Hoci sama skúsenosť so sexuálnym obťažovaním nemala, verí, že kmapaň #MeToo je potrebná a veci pomôže. „Musíme sa však lepšie počúvať,“ vysvetľuje. A týka sa to aj mužov. "Musia byť súčasťou tohto rozhovoru. Keď sú všetci rozhnevaní a agresívni, ľudia sa boja medzi sebou hovoriť a komunikácia nebude fungovať,“ hovorí herečka Aniston. To isté podľa nej platí pre politiku. Nemali by sme sa nechať ovládnuť hnevom.

 

 

Aniston: Najhorší je sexizmus v médiách

So sexizmom bojovala 49-ročná herečka hlavne v médiách. Tam ženy doslova „rozobrali“ a nechali „súťažiť proti sebe navzíjom na základe vzhľadu, šiat a povrchných vecí“. Ak sa roziišel pár celebrít, bola to hlavne ženu, ktorú obviňovali z krachu vzťahu. Sama to dobre vie o sebe z titulkov, povedala Anistonová, ktorá sa vo februári rozišla s hercom Justinom Therouxom a je single.

Anistonová, ktorá sa v médiách ako herečka pohybuje 30 rokov, sa najhoršie cítila, keď sa riešilo jej materstvo. „Je to naozaj citlivá téma. Nikto ani netuší, čím som si pre takéto články prešla,“ povedala.

„Na ženy je pre materstvo vyvíjaný ohromný tlak. Ak v živote neotehotneli, sú považované za akýsi zbytočný paškvil. Mojím poslaním na tejto planéte zrejme nie je rodiť deti,“ dodala v rozhovore.