Tento jogurtovo cesnakový dresing je naozaj dobrý nápad. Vyskúšajte recept na dresing, ktorý sa hodí takmer ku všetkému.

Jogurtovo cesnakový dresing

Tento veľmi obľúbený dresing je charakteristický svojou ľahkosťou, osviežujúcou chuťou a krémovou konzistenciou. Kombinuje jogurt, čerstvý cesnak a ďalšie prísady, ktoré mu dodávajú výraznú chuť.

Jogurtovo cesnakový dresing má krémovejšiu konzistenciu a jemnú chuť, ktorá dobre zvýrazní a zjemní príchuť zeleniny. Môžete ho aj ľahko prispôsobiť podľa svojich chuťových preferencií pridaním ďalších ingrediencií ako je napríklad kyslejšia alebo pikantnejšia chuť.

Charakteristické vlastnosti jogurtovo cesnakového dresingu

 • Jogurt je hlavnou zložkou tohto dresingu. Jeho ľahká a kyslá chuť prispieva k osviežujúcemu charakteru dresingu.
 • Cesnak je dôležitou prísadou, ktorá dodáva dresingu silnú a aromatickú chuť. Rozdrvený alebo nasekaný cesnak prispieva k intenzite a charakteristickému cesnakovému zápachu.
 • Okrem jogurtu a cesnaku sa do dresingu môžu pridať ďalšie prísady na ochutenie a vylepšenie chuti. Medzi bežné prísady patria citrónová šťava, bylinky ako petržlen alebo kôpor, korenie ako soľ a čierne korenie a ďalšie koreniny podľa preferencií.
 • Jogurtovo cesnakový dresing má väčšinou hladkú a krémovú konzistenciu, čo mu umožňuje ľahké premiešanie s inými ingredienciami a aplikáciu na jedlo.
 • Tento dresing je využívaný vo viacerých kontextoch. Môže slúžiť ako príloha k šalátom, dip k zelenine alebo hranolkám, ale aj ako dochucovadlo k iným jedlám.

Náš jogurtovo cesnakový dresing populárny pre svoju sviežu a ľahkú chuť, ktorá dobre dopĺňa rôzne jedlá a pridáva im pikantnú a krémovú príchuť.

Dresing a jeho využitie

Dresing z jogurtu a cesnaku je vynikajúcou voľbou pre osviežujúci a ľahký šalát. Dobré sa hodí k šalátom z listovej zeleniny, uhorky, paradajok, papriky a ďalších čerstvých zelenín. Jeho použitie ako marinády alebo ako dipu ku grilovanému mäsu, ako je kuracie mäso, hovädzie mäso alebo jahňacie mäso, pridáva príjemnú chuť a mäkčí mäso.

Jogurtovo cesnakový dresing je tiež tradične používaný pri príprave gréckych jedál, ako sú gyros alebo kebab. Jeho svieža a krémová chuť dobre dopĺňa arómy grilovaného mäsa, zeleniny a gréckych byliniek. Je tiež skvelým doplnkom aj k zemiakovému šalátu. Jeho lahodná chuť sa mieša so zemiakmi, zeleninou a ďalšími prísadami, čím vytvára bohatú a osviežujúcu chuťovú kombináciu.

Tento dresing môže byť skvelým dipom pre nachos alebo zemiakové lupienky. Jeho kyslastá a pikantná chuť dodáva jedlu nový rozmer a môže sa podávať aj s inými dipmi ako guacamole alebo salsa.

Vyskúšajte aj ďalšie recept na šalátové dresingy, alebo ďalšie recepty na cesnakový dresing. Napríkald ten na smotanovo cesnakový dresing. Skvelý je aj jogurtový dresing na šalát. A tu je recept na miešaný šalát s dresingom.

Existuje mnoho rôznych receptov na jogurtovo cesnakový dresing, no jeden z najpoužívanejších a najjednoduchších receptov je tento:

Ingrediencie 

 • 1/2 šálky gréckeho jogurtu,
 • 1 strúčik cesnaku (roztlačený),
 • 1 lyžica medu,
 • 1 lyžica olivového oleja,
 • 1 lyžica čerstvo vylisovaného citrónového šťavy,
 • soľ a čerstvo mleté čierne korenie podľa chuti,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na cesnakový dresing s jogurtom

 1. V miske zmiešajte grécky jogurt, roztlačený cesnak, med, olivový olej a citrónovú šťavu.
 2. Dobre premiešajte a ochuťte soľou a čerstvo mletým čiernym korením podľa chuti.
 3. Hotový jogurtovo cesnakový dresing podávajte s vašou obľúbenou zeleninou alebo ako dochucovadlo k rôznym jedlám.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš recept na dresing z kyslej smotany.

Šalátový dresing - Cesnakový dresing - Jogurtovo cesnakový dresing