Má prezývku Hurikán a tam, kde príde, pôsobí ako nezastaviteľný živel. A to má Julia Hawkinsová 103 rokov. Počas Seniorských hier v Novom Mexiku vyhrala dve disciplíny. Stala sa najstaršou ženou, ktorá sa týchto celosvetových pretekov seniorov zúčastnila. Júlia Hurikán Hawkinsová je už svetovou rekordérkou v behu na 100 metrov   

 

 

Storočná rekordérka Hawkinsová

Bývalá učiteľka začala behávať ako 100-ročná, keď skončila s bicyklovaním. Pred dvoma rokmi prekonala svetový rekord, keď 100 metrov zabehla za menej ako 40 sekúnd. Na porovnanie, bolo to o šesť sekúnd menej, ako bol dovtedy platný rekord inej ženy, ktorá mala viac ako sto rokov. 

 

Julia Hawkinsová (prvá vpravo) a americké seniorky na pretekoch. Foto - TASR/AP

 

Storočná rekordérka Hawkinsová inšpiruje

Trénuje na svojej záhrade v Louisiane a chce k pohybu motivovať ľudí vo svojom veku. “Dúfam, že ich inšpirujem, aby boli zdraví a aby si uvedomili, že toto všetko môžu robiť aj vo vyššom veku,” povedala pre CBN News. “Keď máte 103 rokov, každý deň je zázrak,” dodala najstaršia žena, ktorá súťaží na americkej dráhe.

Babička má tri vnúčatá a jedno pravnúča a nechýba jej zmysel pre humor. "Veľa času trávim vonku a vždy, keď zazvoní telefón a ja ku nemu pribehnem, viem, že ešte stále dokážem behať," povedala pre Huffington Post.