Kompletný outfit za 30 eur? Je to vôbec možné? Ako ukazuje súčasný trh, módny priemysel je plný rôznych výhodných ponúk a zliav, ktoré umožňujú kúpiť celý outfit za rozumnú cenu. Dámy, nemusíte minúť stovky eur na to, aby ste sa zaujímavo a moderne obliekli.

Tričko, nohavice a topánky

Najprv sa pozrime na tričko. Tričká sú základom každého outfitu a existuje veľa rôznych druhov, ktoré sa dajú zakúpiť za rozumnú cenu. Napríklad, tričko značky H&M stojí iba 5 eur, zatiaľ čo tričko značky Zara stojí 8 eur. Sú však dokonca aj lacnejšie alternatívy, kde si napríklad v Kiku dokážete vybrať tričko, blúzku či tuniku pokojne aj za 3 eurá.

Po tričku či inom druhu topu nasledujú nohavice. Nohavice sú tiež veľmi dôležitou súčasťou outfitu a existuje veľa rôznych druhov a strihov, ktoré sú v rôznych cenových reláciách. Napríklad, džínsy zo známych fast fashion reťazcov môžete kúpiť v cenách v rozmedzí 10 až pokojne 50 eur. Tie lacnejšie nájdete však v neznačkových obchodoch, no v skvelých dizajnoch. Pokiaľ chcete ušetriť, voľba je jasná.

Avšak, okrem nohavíc môžete k outfitu zaradiť aj sukňu, prípadne ho celý postavíte na šatách, čím vám odpadne nutnosť riešiť vrchnú a spodnú časť oddelene. Sukne či šaty sú predsa vhodné na celoročné nosenie a robia zo žien nežné dámy, pričom dokážu zvýrazniť zmyselné krivky. Ak si chcete pozrieť celú ponuku lacného a dostupného oblečenia na každý deň, aktuálny Kik leták je online.

Ilustračné foto - pixabay.com

(Ne)poslednou a veľmi dôležitou súčasťou outfitu sú topánky. Aj napriek tomu, že existuje veľa rôznych druhov, štýlov a značiek, nájdete medzi nimi také, ktoré kúpite za rozumnú cenu a zladíte ich s vašim novým outfitom. Pri tých značkových nemôžete čakať, že budú stáť pár eur, no pri topánkach z dielne Kik môžete minúť toľko, čo za posedenie na káve s kamarátkou. Aj neznačkové topánky vám môžu dobre a dlho slúžiť. Vyberajte také, ktoré sa hodia ku viacerým outfitom a sú v univerzálnej farbe. Tak ich vynosíte do posledného centu!

Doplnky či vlastný dotyk

Okrem toho, že kúpite kompletný outfit za 30 eur, existuje aj mnoho spôsobov, ako si ho môžete prispôsobiť a upraviť podľa vlastných predstáv.

Napríklad, môžete pridať doplnky, ako sú náramky, náušnice, prstene alebo kabelky. Tieto doplnky často dodajú osobnosť a štýl do vášho outfitu a zároveň ho urobia jedinečným. Napríklad, dizajnové Kik kabelky môžete mať už za cenu okolo 10 eur (niekedy aj menej).

Ďalším spôsobom, ako prispôsobiť váš outfit, je upraviť ho ručne. Napríklad, môžete pridať vlastné gombíky, patch alebo tiež prešiť kúsok oblečenia. Týmto spôsobom môžete mať kompletný outfit, ktorý bude vyzerať ako nový a zároveň bude stále v rámci vášho rozpočtu 30 eur.

Alternatívne spôsoby nakupovania

Riešením môže byť tiež nakupovanie v outletoch a výpredajoch. V týchto obchodoch nájdete značkové oblečenie za znížené ceny. Môžete tiež využiť rôzne zľavy, kupóny a akcie, ktoré môžu ušetriť ešte viac peňazí. Samozrejme, existujú aj iné možnosti ako napríklad second hand obchody, kde môžete nájsť skvelé kúsky za veľmi nízku cenu. Raz za čas stojí za to navštíviť aj komunitné podujatia ako sú blšie trhy či moderné swapy, kde donesiete niečo zo svojej skrine a na oplátku si zoberiete niečo nové. Záleží len na vás, ako sa rozhodnete a čo sa vám páči. Dôležité je, aby ste sa cítili dobre a aby ste sa mohli cítiť sebaisto.

Ďalším tipom je, že môžete tiež využiť online obchody. Mnoho online obchodov ponúka zľavy a akcie, ktoré vám pomôžu ušetriť. Tiež môžete využiť rôzne porovnávače cien, ktoré vám umožnia nájsť najlepšie ceny pre konkrétny produkt.

Na záver môžeme zhrnúť, že zostaviť kompletný outfit za 30 eur je možné. Stačí iba vedieť, kde hľadať a ako využiť rôzne možnosti nakupovania. Stačí len vedieť, kde hľadať, ako prispôsobiť a upraviť svoj outfit, a nenechať sa uniesť drahými značkami. S trochou trpezlivosti a hľadania môžete nájsť skvelý kompletný outfit za rozumnú cenu, ktorý bude vyzerať skvele a zároveň vás nebude stáť veľa peňazí.

A nakoniec, je dôležité vedieť, že kvalita oblečenia nie je vždy rovnaká ako jeho cena. Mnoho lacnejších značiek môže mať rovnako kvalitné oblečenie ako drahšie značky.