Panenská ulica v Bratislave sa v sobotu opäť premení na kaviareň, divadlo, výstavnú sálu, detskú herňu i šapitó. Po dvoch rokoch pandémie sa na ňu vráti podujatie Dobrý trh. Predstaviť by sa malo takmer 200 trhovníkov, chýbať by nemal ani Detský Dobrý trh.

Dobrý trh a Ukrajina

Súčasťou podujatia bude aj dvojjazyčný program pre Ukrajincov. Téma podujatia Dobré vzťahy - dobrá klíma má podľa organizátorov pripomenúť, že príjemne žiť môžeme tam, kde je nám spolu dobre.

Po dvoch pandemických rokoch dostanú opäť naživo priestor známi i noví trhovníci. Svoje miesto budú mať produkty pre deti či domácich miláčikov, gastronómia, víno alebo kozmetika. Na Detskom Dobrom trhu ponúknu svoje výrobky tí najmladší trhovníci.

"Chceme v Bratislave obzvlášť privítať nových susedov, ktorí možno nehovoria po slovensky. Bude preto pripravený aj špeciálny program, kde slová nie sú vôbec potrebné alebo prebehne v ukrajinskom jazyku. Na spoločných koncertoch, dielňach alebo pri hrách bude jednoducho hlavným dorozumievacím jazykom umenie," predstavila program spoluzakladateľka podujatia Illah van Oijen.

Dobry trh a málo odpadu

Dobrý trh pokračuje v snahe produkovať čo najmenej odpadu, podľa organizátorov dokáže festival vytriediť 95 percent odpadu. K dispozícii budú opäť kompostovateľné riady či triediace stanice s dobrovoľníkmi a osveta k triedeniu odpadu pod taktovkou mestskej organizácie Odvoz a likvidácia odpadu.

Dobrý trh oživuje mestský verejný priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov prináša zážitky vo forme umeleckých inštalácií, koncertov či workshopov pre deti aj dospelých. Koná sa v troch lokalitách v Bratislave na Jakubovom námestí, Panenskej ulici a Námestí SNP.