Bola to taká kamarátska večera dvoch manželských párov. Dlhoročný úspešný bohatý podnikateľský pár z dobrej spoločnosti pozvali na večeru dvaja úspešní manželia, celoživotní zamestnanci. Také tie spoločenské taľafatky a, samozrejme, politika a jej vplyv na budúcnosť ich detí. Bohatých podnikateľov a detí dvoch zamestnancov. O tom, v akom katastrofálnom stave je školstvo, ešte v zúboženejšom stave zdravotníctvo a o tom, že sa dôchodkov ani nedožijú, pretože krajina je desaťročia rozkrádaná tak, že na dôchodky už jednoducho neostane. Ako na nič nie sú peniaze, ako vyzerajú cesty a ešte horšie naše nemocnice. Úspešní zamestnanci so zvesenými ramenami až po zem sa posťažovali, ako už nevládzu napĺňať rozkrádaný štátny rozpočet. Veď spoločne ročne iba na daniach zaplatia štátu desaťtisíce eur. Iba na daniach, mimo akýchkoľvek ďalších odvodov.

„Keď si predstavím, že iba ja ako zamestnanec manažér som na daniach zaplatil viac eur ako 65 tisíc z 80 tisíc všetkých firiem na Slovensku, je mi do plaču. Rok čo rok. Mám pocit, že už nevládzem a keď ma záchranka odvezie do nemocnice, solidárne mi tam rodina musí priniesť príbor aj toaletný papier,“ posťažuje sa vyčerpaný päťdesiatnik, manažér, zamestnanec.

„Vidíš, aký si „k....?! Keby si podnikal ako ja, nikdy by si tomuto štátu nemusel odviesť ani cent,“ smeje sa zamestnancovi do tváre podnikateľ. „Všetko mám na firmu, všetko! Ešte aj rodinné exotické dovolenky by si si mohol dať do nákladov ako pracovnú cestu!,“ smeje sa nahlas zo zamestnanca podnikateľ.

Manželia zamestnanci onemeli. Zložili príbor, spontánne od seba odsunuli taniere, postavili sa a v tichosti odišli. Po ceste ešte čašníkovi zaplatili nedojedenú večeru aj za „úspešného podnikateľa“.  Manželov odvtedy nevideli. Maximálne o nich započujú z prostredia spoločenskej smotánky. 

Tento príbeh sa naozaj stal a nie je jediným. V krajine, kde sú pre niektorých poctiví daňoví poplatníci... Táto krajina sa volá Slovensko!

 

Prečítajte si aj My to tu už nejako doklepeme, ale čo naše deti?!!