Prieskumy sa nemýlili a novým americkým prezidentom bude demokratický kandidát Joe Biden. Bude však najstarším prezidentom v histórii, keďže o pár dní oslávi 78 rokov. Mnohí sa pýtajú, či vôbec vo svojom veku má páru o tom, čo trápi mladých. Jeho tajnými zbraňami však sú jeho vnučky.

Rodinný život Joea Bidena nebol vždy jednoduchý. Ešte ako mladý senátor prišiel pri autonehode o prvú manželku a dcéru a po rokoch neskôr o syna. S druhou manželkou Jill majú ešte dcéru Ashley a spolu vychovávali aj druhého Bidenovho syna Huntera. Práve on sa stal čiernou ovcou rodiny.

Prečítajte si

Macocha a workoholička: Z Jill Bidenovej je nová prvá dáma USA

Hunter Biden má so svojou prvou ženou Kathleen tri deti – Naomi (26), Finnegan (20) a Maisy (18). Keď však boli jeho dcérky ešte maličké, prepadol drogám a alkoholu. Jeho závislosti mu ničili rodinu, rovnako aj fakt, že mal rád zábavu a vyhľadával spoločnosť cudzích žien. Napokon sa s ním jeho žena rozviedla.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Anyone who wants to get to @joebiden, will have to get past us first 👊 ⚡️💪😜

Príspevok, ktorý zdieľa NKB (@naomibiden),

Neskôr mal pletky s vdovou po svojom bratovi, zaplietol sa aj so istou striptérkou z Arkansasu Lunden Robertsovou, s ktorou mal syna. Najmladší potomok v Bidenovej famílii však prišiel na svet tento rok v marci. Hunterovi syna porodila jeho súčasná manželka Melissa Cohenová.

Hunter Biden - čierna ovca rodiny

Otec Huntera, vyštudovaného právnika a lobbystu podporoval, nech sa dialo čokoľvek. A v časoch, keď bol za prezidentovania Barracka Obamu americkým viceprezidentom, Hunter figuroval v ukrajinskej plynárenskej firme a svojmu otcovi tým nerobil dobré meno. Okolo roku 2015 mal totiž Joe Biden na starosti ukrajinské otázky a jeho syn mal Ukrajincom vďaka nemu sprostredkovať obrovský biznis. Čo je však pravdy na tom, ukáže aj vyšetrovanie. Celá kauza vyšla najavo len nedávno.

Joe Biden ešte v roku 2013 počas viceprezidentskej prísahy obklopený rodinou.

Foto: TASR/AP

Joe sa netajil, že si na svojej rodine veľmi zakladá. Neslávnu pozornosť médií dostali nedávno jeho vnučky. Tesne pred voľbami na mítingu vo Philadelphii sa ich starý otec fatálne pomýlil. Nadšenému davu chcel predstaviť svoju vnučku Finnegan, no označil ju ako syna Beaua.

Nebolo by na tom nič čudné, ale Beau je už roky po smrti. V roku 2015 totiž zomrel po dlhom a statočnom boji s rakovinou. Zmätený Joe si všimol omyl, chcel sa opraviť, no opäť si splietol mená svojich vnučiek a Finnegan označil ako Natalie. Kto sú teda ženy z rodu Bidenovcov?

Naomi, Finnegan a Maisy

Najstaršia vnučka Naomi dostala meno po svojej nebohej tete, ktorá zomrela ešte ako ročná. Naomi najprv študovala na University of Pennsylvania, jej spolužiačkou z ročníka bola dcéra Donalda Trumpa – Tiffany. Neskôr študovala právo na Columbia Law School. Tento rok v máji ju úspešne ukončila a mala virtuálne promócie, kde jej starý otec vystupoval ako hlavný rečník. Naomi má vážnu známosť – je to študent práva a volá sa Peter Neal.

Mladšia Finnegan tiež dostala meno po svojej príbuznej, rovnako sa volala Joeova mama. Zdá sa, že snahu pohnúť veci vpred má v krvi. Ešte na strednej škole nesúhlasila s pravidlami obliekania, ktoré podľa nej diskriminovali dievčatá. Rozhodla sa, že bude protestovať a zorganizovala kampaň. Všetky dievčatá prišli do školy s tričkami s nápisom: „Nerozptyľujem!“ Sama hovorí, že to bolo pre ňu zlomové.

„To bolo prvýkrát, čo som skutočne videla úprimný vplyv na niečo, čo som urobila, pretože sme na našej škole o tom usporiadali fórum, “ citoval ju britský denník Daily Mail.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MAISY MEETS (real) WORLD

Príspevok, ktorý zdieľa NKB (@naomibiden),

Teraz študuje na University of Pennsylvania a neprestáva byť aktivistkou. Zapojila sa do petície na podporu rozšírenia možností známkovania počas pandémie koronavírusu a s kolegami uspela. Na univerzitnom kampuse dokonca robila kampaň pre svojho dedka. A nielen to, cestovala s ním po mítingoch po celých Spojených štátoch.

Najmladšia Hunterova dcéra sa volá Maisy a jej najväčšou záľubou je šport, najmä basketbal, na ktorý má nesporný talent. „Maisy je skutočná športovkyňa a to myslím vážne,“ povedal o nej starý otec. Jej najlepšou kamarátkou je Sasha Obamová, dcéra bývalého prezidenta a dievčatá dokonca boli aj spolužiačkami.  

Joe Biden - radil sa s vnúčatami

Natalie Bidenová (16) je najstaršou dcérou nebohého Beaua a jeho ženy Hallie. Keď sa jej dedko stal viceprezidentom, bola ešte bábätko. Viackrát ju bolo vídať po jeho boku na verejnosti a vyrastala pod drobnohľadom médií. Rovnako ako jej mladší brat Hunter (14), ktorý dostal meno po svojom problémovom strýkovi. 

Celá Bidenovská omladina pridala ruku k dielu a svojho starého otca, ktorého všetci volajú Pop, podporovala najmä na sociálnych sieťach. Jeho vnučky nakrútili predvolebný šot, v ktorom hovorili o svojom vzťahu k dedkovi. Prezradili, že Pop im denne volá alebo aspoň napíše esemesku a „bonzli“ aj to, že rád vyjedá zmrzlinu z téglika stojac rovno pri otvorenej mrazničke.

Netaja sa tým, že sú pre neho dôležité. Dokonca sa s nimi radil, či má kandidovať na prezidenta. „Pop nám povedal, že tieto voľby sa budú úplne líšiť od akýchkoľvek iných volieb, ktoré sa kedy uskutočnili,“ povedala Natalie, ale vnukov to neodradilo. „Myslel si, že zvolávame schôdzu s cieľom diskutovať o tom, či chceme alebo nie, aby kandidoval na prezidenta, ale v skutočnosti sme mu povedali: Poď do boja, rýchlo!," povedala najstaršia Naomi.

Ostáva len dúfať, že vnúčatá budú svojmu dedkovi nápomocné aj v ťažkých časoch v Bielom dome. V minulosti nebolo žiadnou výnimkou, že Biden bral svoje vnúčatá na zahraničné cesty a vďaka nemu videli kus sveta. Uvidíme, ako to bude v najbližších rokoch.