BRATISLAVA. Začínalo sa už pred nástupom do trolejbusu 203 smer Koliba. V sobotu večer bolo jednoduché rozpoznať už na zástavke tých, čo sa chystali na akciu pre single. Zoznámiť ste sa tak mohli už tu.

Účastníci mali prísť v kvetovanom oblečení, alebo zamaskovaný za kvet, krík či strom. Stromy ani kríky sme nevideli, no počet kvetovaných odevov naozaj prevyšoval bežný výskyt na meter štvorcový.

Ženy zadanie vo väčšine prípadov nepodcenili. Šaty, sukne.. čelenky boli všade.

Muži to často riešili kvetovaným tričkom či košeľou – to hlavne španielski účastníci. Našiel sa však aj havajský veniec či pár čeleniek a brošňa s kvetom. Tú si odvážlivec kúpil na mieste.

Sobotná noc patrila nezadaným. Tí, čo našli odvahu – a nezaváhali s kúpou lístka, sa mohli zoznamovať na akcii Rozkvitni!. Tú pod hlavičkou Láska tu organizovala režisérka dokumentárnych filmov Diana Fabiánová spolu s Erikou Urban Čisárikovou a Lenkou Gondolovou.

To, že Rozkvitni! nie je len obyčajná zoznamka s diskotékou dokazuje aj to, že lístky sa vypredali už týždeň pred akciou. Ženám dokonca predaj lístkov pozastavili. Na lístky aj po vypredaní čakolo ďalších viac ako 150 ľudí. Dovnútra sa ich dostalo vyše tristo.

Ženy v meste išli tiež, aby sme zistili o čom to celé je. Tipy ako sa pripraviť na zoznamovaciu žúrku čítajte nižšie!

 

 

Kvety, kvety, kvietočky

Na uvoľnenie atmosféry boli uvítacie drinky pred nástupom do kyvadlového retro minibusu smer Kamzíkov vrch či po výstupe z neho. Prví účastníci sa začali zbiehať už polhodinku pred oficiálnym začiatkom.

Tí, čo kvetovaný outfit nezvládli, našli stánok prvej pomoci. Pomohla im značka Jarkafa. Jarka Farkašová, ktorá pod ňou tvorí nielen kvetované čelenky a brošne, venovala pätinu z tržby na akciu.

Akciu podporila, lebo je presvedčená, že kvety a láska patria k sebe. Takéto akcie sú podľa nej unikátne – internetové vzťahy totiž nenahradia tie reálne. "Čelenky, sponky a brošne pomôžu ženám rozkvitnúť a dodajú im tak sebavedomie a odvahu," hovorí.

 

 

Nezadaní bez ohľadu na vek

Byť single je zdá sa v dnešnej dobe bežné bez ohľadu na vek. Zoznámiť sa, ak ste troška staršia, starší je ťažšie, priznávali viacerí. Hoci na nedostatok príležitostí sa sťažovali aj tí mladší.

„Bola som aj na minulých žúrkach, každá je iná,“ povedala odvážna účastníčka.

„Nie som spoločenský typ a tak je ťažké sa pre mňa zoznámiť,“ priznáva ďalšia.

„Odrádzam mužov asi preto, že som vysoká. Je ťažké nájsť niekoho okolo dvoch metrov, nezadaného a ešte aj troška staršieho,“ priznala iná.

„Potrebujem, aby ma muž oslovil prvý, neviem začať rozhovor,“ opakovalo sa viackrát.

„Som nesmelý, mám radšej, ak ma baba zbalí,“ znela mužská verzia.

„Všetko pokazil fejsbúk, teraz všetci sedia doma a fotia sa,“ povedal.

Do tanca hrala kapela Finest Groove, cez prestávky DJ. Prišlo viac ako tristo ľudí. A to naozaj od dvadsať až po tých, ktorým sa vek neháda. O orientácii či stave napovedala farba kvietkov, ktoré dostala každá – každý pri vstupe.

 

Foto - Milan Mynář

 

Niektorí sa našli

Počasie síce zmenilo plánovanú záhradnú slávnosť skôr na žúrku v interiéri, účastníkom to však večer nepokazilo. Boli hry, tanec, hudba a dokonca aj speeddating. A na radosť poniektorých aj futbal.

Prvé páry začali vznikať hneď na začiatku. Ľudia sa proste zoznámiť chceli. Tí, čo našli odvahu a prekonali prvotné rozpaky hovorili na konci však troška inak:

„Mám pár čísel, tak uvidíme,“ usmieva sa tajomne kráska s červenými ružami na hlave.

„Uvidíme,“ vraví vysmiaty čerstvý pár.

„Nikdy nerobím prvý krok, no teraz som si povedala, prečo nie, a ostatné uvidíme,“ hovorí odvážna – predpokladáme, že už aj zadaná žena.

Padlo aj pár prvých bozkov. Viacerí odchádzali už spolu ruka v ruke. A veru nielen tí mladší.

 

Foto - Milan Mynář

 

Tipy ako na zoznamovaciu žúrku:

1. Príďte radšej troška skôr – nie až v polovici akcie. Obzriete si terén, zoznámite sa s priestorom. Viac ako inde tu platí, že kto prv príde, ten vyberá!

2. Stavte na šaty alebo sukňu.

3. Nebojte sa urobiť prvý krok. Niekedy naozaj stačí aj pár viet o počasí, ktoré vyšlo, nevyšlo alebo jednoducho len je aké je.

4. Bavte sa! Vybočte zo zabehaných koľají!

 

Tajné tipy pre mužov, ktorí nás čítajú:

1. Buďte draci!

2. Veta: „Ty si sa naozaj pripravila.“ nie je kompliment. Vyskúšajte pokojne jednoduché „Vyzeráš úžasne!“

3. Otázka „Tancuješ?“ k tancujúcej dáme nie je pozvanie do tanca. (Skúste bod číslo dva.)

 

 

Prečítajte si aj Ste single a chcete to zmeniť? Poďte na žurovať