PARÍŽ. Francúzsky filmový režisér Claude Leloch začal v Deauville na severofrancúzskom pobreží s nakrúcaním pokračovania príbehu Muž a žena z roku 1966, a to s identickými predstaviteľmi hlavných úloh: medzičasom 86-ročnou Anouk Aiméeovou a o rok starším Jeanom-LouisomTrintignantom. Obaja stvárňujú vdovcov, ktorí sa do seba zamilujú.

 

 

Dva Oskary

Originál príbehu, ktorý preslávila aj titulná pieseň z pera Francisa Laia a Pierra Barouha, získal v 60. rokoch minulého storočia množstvo sympatií u filmových nadšencov na celom svete. Svojim tvorcom vyniesol aj dvoch Oscarov - za najlepší zahraničný film a najlepší pôvodný scenár. Ľúbostná story mala pokračovanie už po dvoch desaťročiach. Claude Leloch nakrútil v roku 1966 film s rovnakým obsadením hlavných úloh s názvom Muž a žena po 20 rokoch. 

Filmár chce podľa vlastných slov terajšou prácou dokumentovať, že život je silnejší ako smrť, vyplýva z informácií francúzskych médií.

 

Trintignant mal prestávku 14 rokov 

Jean-Louis Trintignant sa pred filmovú kameru vrátil po 14-ročnej prestávke veľkolepo v snímke Láska rakúskeho režiséra Michaela Hanekeho, v úlohe, ktorú mu filmár napísal takpovediac "na telo". Aj keď nedávno informoval, že ho sužuje rakovinové ochorenie prostaty, žiadosti Clauda Leloucha nemohol nevyhovieť a tak sa rozhodol ešte pre nakrútenie ďalšieho, možno už posledného filmu. Obaja hlavní predstavitelia snímky sú považovaní nielen vo Francúzsku za žijúce herecké legendy.