Oproti Tatralandii funguje už niekoľko rokov kontaktná zoologická záhrada Kontakt ZOO. Zvieratá, ktoré tu chovajú, ošetrovatelia od malička nielen kŕmia a ošetrujú, ale aj hladkajú. Väčšine zo 400 zvierat preto neprekáža, ak k ním pristúpite blízko a pohladíte si ich vy a vaše deti.  

V Kontakt ZOO stretnete nadšených mladých ľudí, ktorí sa o zvieratá starajú a ochotne vám o nich všetko porozprávajú. “Hlavne u detí chceme vzbudiť pozitívny vzťah k všetkému živému a ukázať, že zvieratá sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť,” hovorí jedna z ošetrovateliek.

Foto - autorka

Pohladkať si môžete druhé najnižšie poníky na svete, korytnačku, emu, zajačiky.

 

Foto - autorka


Pri šelmiach sa to vždy nedá, v zoologickej majú aj dvojmesačné prírastky, ktoré ešte na dotyky nie sú pripravené.

 

Foto - Zuzana Zsilleová

 

Medvedie mláďa však dokáže ošetrovateľka dostatočne zabaviť, aby ste si ho pohladkali a mali z toho nielen adrenalínový zážitok, ale aj záber do albumu.

 

Foto - autorka

V kontaktnej ZOO nájdete aj ďalšie atrakcie pre deti - detský vláčik, loďky a obrovské pieskovisko. Oproti ZOO kontakt fungovala Motýlia záhrada, kde žilo na ploche 1200 metrov štvorcových viac ako 50 motýlích druhov. Prostredníctvom expozície ste mohli vidieť napríklad najväčšieho denného motýľa – Sovookáňa kráľovského, ktorého rozpätie krídla môže dosiahnuť až 150 mm alebo krásneho modro-čierneho nočného motýľa z čeľade Morfo z tropických pralesov Strednej a Južnej Ameriky.kde ste si mohli pozrieť tropických motýľov zblízka.

Bez problémov sa vám posadili na šiltovku, na sveter, ale aj na prst a prešli s vami niekoľko metrov. Bol to zážitok sledovať tu pestrosť farieb z takej bezprostrednej vzdialenosti. Tento rok (2023) má Motýlia záhrada zatvorené . 

 

Foto - Zuzana Zsilleová

V Tatrapolise, ktoré sa nachádza hneď vedľa Taralandie, je síce lepšie sa miniatúr nedotýkať, ale pozrieť si tu zblízka môžete pozrieť 12 miniatúr svetových stavieb. Nájdete tu Vežu Arabov, Šikmú vežu v Pise, najpôsobivejšie mrakodrapy, ale aj Sochu slobody či Vysielač Kamzík.

 

Foto - autorka

 

Okrem fotogenickej prechádzky hlavne na vaše deti čaká niekoľko atrakcií: adrenalínová vodná strela, autodrom, popletené člnky či Tatrapolis expres.

 

Foto - autorka

 

Osloví vás aj Anjelský vŕšok a Železná ulička s originálnymi výrobkami. Proste, ideálny priestor na selfies všetkého druhu.  Ak vám miniatúr nebude dosť, navštíviť môžete Park miniatúr Slovensko nájdete v Liptovskom Jáne - areál zmenšenín slovenských kultúrnych pamiatok.

 

Foto - autorka