Keď sa vrchy Viedenských Álp zahalia snehom, vtedy celá krajina zažiari nádhernou bielou farbou. V teplom oblečení sa vydajte na čerstvý vzduch do bielej zimnej krajiny.


Ponuka zimných športov vo Viedenských Alpách spĺňa takmer všetky želania: siaha od turistiky na snežniciach na pohorí Rax až po bežkársky výlet na panoramatickej trati Wechsel. Samozrejme, k tomu patrí aj lyžovanie – pričom mnohí sa vo Viedenských Alpách učia lyžovať už v útlom veku, napr. v stredisku Familienskiland St. Corona.

Zima vo Viedenských Alpách

 

 

 

Lyžiarske stredisko Mönichkirchen – Mariensee

Tu si prídu na svoje všetci: zimní turisti začnú svoju túru na chatu Hallerhaus pri chate Mönichkirchner Schwaig. Bežkári vstúpia na panoramatickú trať Wechsel v horskej stanici v Mariensee. Lyžiarov zase očakáva rodinný výletný cieľ s miernymi svahmi a akciou v zábavnom parku.

Infraštruktúra:
3 štvorsedačkové lanovky, 1 ťahací vlek, 2 cvičné detské vleky, detský lyžiarsky svet, lyžiarska škola, požičovňa lyží

Dĺžka zjazdoviek: čierne: 1,5 km, červené: 6,5 km, modré: 5 km

 

 

 

Rodinné lyžiarske stredisko St. Corona am Wechsel

Zatiaľ čo budú tí najmenší v rodinnom lyžiarskom stredisku St. Corona pod dohľadom profesionálov rezať svoje prvé oblúky, dospelí budú na snežniciach preskúmavať okolie. Tip: Mimoriadne krásna je idylická zimná turistická trasa z chaty Simashütte na chatu Herrgottschnitzerhütte, a potom buď cez Orthof dole do údolia, alebo nahor na vrchol hory Kampstein.

Infraštruktúra:
350 m dlhý tanierový vlek, 90 m dlhý zastrešený dopravný pás, 9 m dlhý čarovný koberec, zábavný park, umelé osvetlenie a zasnežovacie zariadenia, požičovňa lyží

Dĺžka zjazdoviek: modré: 4 km

 

 

Tajný tip na Schneebergu: čarovná lúka v Puchbergu

Horská stanica štvorsedačkovej lanovky je ideálnym východiskovým bodom množstva túr na Schneeberg, ako aj do jeho okolia. Navyše má Losenheim novú atrakciu: o zimnú zábavu v každom počasí sa tu stará čarovná lúka so svahom s plastovým povrchom, Puchiho detský svet či kolesová šmykľavka „Wiesenflitzer“.

Nový plastový podklad dáva milovníkom zimy pocit, akoby sa kĺzali po snehu, pričom sa na ňom dá jazdiť „klasickými“ lyžami alebo snowboardovým vybavením – a to aj vtedy, ak si Perinbaba náhodou urobí krátku prestávku.

Infraštruktúra:

1 štvorsedačková lanovka, 1 ťahací vlek, 1 tanierový vlek, 1 lanový vlek

Dĺžka zjazdoviek:

červené: 4,5 km, modré: 2,5 km

 

 

Zauberberg Semmering – zábava z lyžovania vo dne v noci

Osemmiestnu kabínovú lanovku na vrch Hirschenkogel pozná každý skúsený lyžiar. Odtiaľto sa jazdí nadol do údolia po perfektne upravených zjazdovkách strediska Zauberberg, ktoré sú skvele osvetlené vo dne v noci. Dráhu však radi využijú aj turisti na snežniciach: v horskej stanici začína pestrá trasa, ktoré vedie k vyhliadkovému bodu Sonnwendstein.

Infraštruktúra:
1 štvorsedačková lanovka, 1 kabínová lanovka, 1 cvičný detský vlek, 1 dopravný pás, detský lyžiarsky svet, lyžiarska škola, požičovňa lyží, zábavný park, zážitková sánkarská dráha, zariadenie umelého osvetlenia

Dĺžka zjazdoviek:
čierne: 1 km, červené: 6,5 km, modré: 6,5 km