1. Zuzana Pirčáková - Jedinečné vyšívané tenisky

Mamička 2-ročného chlapčeka. Už od detstva ju zaujímali všetky ručné práce. Po ukončení vysokej školy, popri zamestnaní začala vymýšľať, čo by jej kreatívnu dušu napĺňalo. Asi po 2 rokoch šitia šujtášových šperkov mala potrebu vymyslieť zas niečo nové, niečo čo tu ešte nie je, niečo netypické, neokukané, proste niečo zaujímavé. A tak si vymyslela zipsové šperky. Súťaží s vyšívanými teniskami nad ktorými strávila skoro 25 hodín. Svoju tvorbu prezentuje pod značkou LujzaMarko.

 

Dajte hlas Zuzane Pirčákovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

2. Dana Vrabcová - Súprava šperkov

Mamička už 20-mesačnej dcéry Ely. Už počas tehotenstva začala po večeroch šiť krásne šperky. Ako ich sama nazýva, štebotavé šperky. Už viac ako rok sa nezastavila, stále šije, vymýšľa nové veci a postupne sa z malej Ely naozaj stáva pomocníčka. Dankine krásne šperky si môžete prezrieť na jej stránke štebotavo

 

Dajte hlas Dane Vrabcovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

3. Eva Naďová - Šaty

Mamina krásnej takmer 4-ročnej kočky pochádza z Levíc. Tvorila už ako slobodná hneď po ukončení odevnej školy. Ale až keď sa jej narodila dcérka, prišla ozajstná túžba upliesť čiapočku, potom svetrík, ušiť bundičku a chuť tvoriť ju zrazu brala všetkými desiatimi. Evka stavia svoju tvorbu na originalite, kreativite a kvalite. Viac originálnych kúskov nájdete na jej stránke EZE.

 

Dajte hlas Eve Naďovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

4. Eva Sokolová - Háčkovaný zajačik

Mamina 4,5 ročnej Margarétky a 1,5 ročného Rastislava je závislá na háčiku. Ako Evka hovorí, je typ premotivovanej matky, ktorá sa nevie nudiť. Háčkovať začala vďaka dcérke, ktorú chcela fintiť. Háčkuje od oblečenia, cez hračky, až k doplnkom napríklad aj do bytu (koberce, košíky,..). Všetky ich nájdete na stránke HAND MADE by ESO art.

 

Dajte hlas Eve Sokolovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

5. Katarína Krkošková - Detské body s folklórnym motívom

Doma má krásnu 15 mesačnú kučierku, ktorá je hlavným dôvodom vzniku Katkinej značky HOpAhOPa. Je folkloristka telom aj dušou a už 25 rokov sa pohybuje v tomto "svete". Nenašla na trhu nič, čo by čerpalo z folklóru, zároveň to nebol kroj a bolo by to krásne, nositeľné oblečenie na každý deň. A takto vznikla jej značka. Vojdite do sveta plného farebných motívov, krásnych výšiviek a spokojného úsmevu detičiek. Výrobky sú 100 percent handmade, šité aj potlačené v jednej malej dedinke na Kysuciach.

 

Dajte hlas Kataríne Krkoškovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

6. Magdaléna Jarinová - Ceruzkový vankúš

Maminka 3 detičiek. Jej hobby vzniklo úplne nečakane, keď kupovala nový šijací stroj a všade sa spomínalo "vhodný na patchwork". Vôbec vtedy netušila čo to je a postupne sa zoznamovala s technikou patchwork online. Dnes šije hlavne ceruzkové vankúše ale rada tvorí aj prestierania na stôl, peračníky, tašky, vankúše, kľúčenky, kabelušky pre malé aj veľké slečny, čapice, loptičky. Všetky nájdete na jej stránke Magdalena Hand Made.

 

Dajte hlas Magdaléne Jarinovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

7. Martina Gromová - Háčkovaný akordeón

Maminka 4 krásnych detičiek (10 ročný syn Nino, 7 ročné dvojičky Marko a Laura a najmladšia 2 ročná dcérka Karla), ktorá sa venuje háčkovaniu rôznych vecičiek a hračiek. Osobitnou kategóriou sú hračky z detských kresbičiek, ktoré sú jej srdcovou záležitosťou. Súťaží s hačkovaným akordeónom, ktorý vymyslela sama. Do každej vecičky vkladá aj kúsok seba, svojho srdca. Viac z jej tvorby nájdete na je stránke el.key handmade a From drawing to toy.

 

Dajte hlas Martine Gromovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

8. Martina Luptáková - Párik bábik

Maminka 3 detí. Syn Martin je už dospelý, dcérka Natália má 11 rokov a Emília má 6. Posledných 11 rokov je na materskej dovolenke. Jej najväčším koníčkom je rodina, deti a domácnosť, ale keď jej zostane trošku času, venuje sa svojej záľube - šitiu. A to už päť rokov, je to pre Maťku skvelý relax a sebarealizácia. Jej tvorbu nájdete na stránke Natallie - ušité s láskou.

 

Dajte hlas Martine Luptákovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

9. Miroslava Haburajová - Detský set do postieľky

Maminka dvoch malých detičiek. Začala šiť na materskej, keď mala 5 ročného synčeka a 2 ročnú dcérku, ako sa hovorí úplne na kolene. Bez znalosti šitia si jeden deň povedala, že to skúsi a prehovorila svojho brata nech do toho ide s ňou. Vyrába ručne a detailne ušité kolekcie do detských postieľok, detských izieb, prikrývky, doplnky. Po dvoch rokoch si vybudovala úspešnú značku Denalya dizajn

 

Dajte hlas Miroslave Haburajovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

10. Monika Vargová - Šaty

Mamička dcérky Emily. Je mama na materskej dovolenke a veľmi rada vymýšľa a šije šaty. Všetko šije vlastnoručne a najradšej rovnaké šaty pre seba a dcérku.

 

Dajte hlas Monike Vargovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

11. Simona Homolová - Maľovaný nábytok

Mamička 7 ročnej Jasmínky. Veľmi rada cestuje, objavuje a momentálne žije v Španielsku. Rada sa púšťa do nových vecí a tvorba jej dáva vždy možnosť skúsiť niečo nové. Jej srdcovkou je maľovanie nábytku ale zaoberá sa aj výrobou lapačov snov. Súťaží s maľovanou komodou, ktorá slúži aj ako lavica na sedenie. Viac z jej tvorby nájdete na stránke Jasmin Gallery - Painted Furniture

 

Dajte hlas Simone Homolovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

12. Veronika Lacová - Quilling anjel

Mamina 2 detičiek, 4 ročného Matúška a 10 mesačnej Zojky. Už vyše roka sa venuje prevažne tvorbe Quilling anjelov. Je to pre ňu relax hlavne po psychickej stránke. Vyrába ich na objednávku, ale aj do škôlok, či pre detičky na onkológii.

Quilling je veľmi precízna metóda šúľania tenkých pásikov papierikov a ich následné lepenie jeden na druhý.

 

Dajte hlas Veronike Lacovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

13. Zuzana Kočišová - Šitá taška

Mamina syna vysokoškoláka. Zuzkinou záľubou a už zopár rokov aj jej prácou je šitie tašiek, obalov na knihy, zápisníkov, diárov, albumov a v poslednom čase aj obrazov. Je veľmi šťastná, že jej záľuba je jej práca a že sa každé ráno zobúdza s radosťou do práce. Dopriala by ten pocit každému. Jej tvorbu nájdete pod značkou Durbaky.

 

Dajte hlas Zuzane Kočišovej tu (kliknite a lajknite fotografiu)

 

 

14. Adela Hollá Klimešová - Kresba

Mamička troch detí, ktorá si potajme kradne svoj časopriestor. Keď sa v ňom stratí, berie do rúk háčik, ihlice, ceruzky, farby a nechá svoje ruky "pracovať" na nových dielkach. Jej tvorbu nájdete na jej stránke AdelMia.

 

Dajte hlas Adele Hollej Klimešovej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

15. Ditta Vlasatá - Náramok

Mamka 5 ročného Vilka a 2 ročnej Elizabetky. Od detstva rada tvorí, ale korálky jej učarovali práve po narodení synčeka. Momentálne je ešte na rodičovskej dovolenke, tak na tvorbu má čas po večeroch, keď deti spia. Venuje sa ručne šitým šperkom rôznymi technikami. Viac z jej tvorby nájdete na jej stránke Ditta

 

Dajte hlas Ditte Vlasatej tu (kliknite a lajknite fotografiu).

 

 

DAJ HLAS (LIKE) na Facebooku jednému alebo aj viacerým výrobkom z rúk šikovných mamičiek, zanechaj nám na seba kontakt na stránke www.andreakovacova.sk/hlasovanie A OKAMŽITE SÚŤAŽÍŠ o víkendový pobyt v hoteli Bojnický vínny dom ****

Hlasovať môžeš do 20.decembra 2016. Výherca pobytu bude vyžrebovaný 22.decembra 2016.

 

 

Prečítajte si aj Zmenili sme mamu, ktorá šije najkrajšie ergonosiče pre deti