V záhradách rozkvitli kvety, ba dokonca sa už zazelenali a kvitnú aj stromy. Všetko ožilo. Orgován nádherne rozvoniava a hrdo oznamuje, že je tu čochvíľa máj. Máj - mesiac lásky. Lásky, ktorá má mnoho podôb. Láska medzi mužom a ženou, láska súrodenecká či aj také opojenie k umeniu alebo prírode. Ale tá, ktorá sa pomaličky vyvíja deväť mesiacov – láska medzi matkou a dieťaťom je azda tá najkrajšia.

Druhú májovú nedeľu nás čaká nádherný sviatok - Deň matiek. Aj keď ja tú moju mamku už nikdy neobjímem, veľmi sa teším. Teším sa, že mi bolo dopriate byť mamou. Dať život dieťatku považujem za niečo úžasné. Veľký dar. Hoci deti pozlostia, nedajú nám spávať, vyvedú kadejakú šarapatu či mládežnícku nerozvážnosť, je to stále naše dieťa a my jeho mamou. Je to láska na celý život.

Mama prvá cíti pohyby dieťatka, začuje plač pri narodení, prvá, ktorá si pritúli a privonia ten malinký uzlíček. Mama je tá, ktorá fúka všetky boliestky, tá, ktorá je schopná obrovskej obety.

Sú aj také mamy, ktoré sa o deti nestarajú, vôbec nezaujímajú. Ony samé sa však ochudobňujú o to najkrajšie – materinskú lásku. Žiaľ, neuvedomujú si, že tá láska im taktiež nebude opätovaná. O lásku sa treba starať, pestovať si ju ako vzácny kvet. Ako môže dieťa milovať, keď ono samé nie je milované? Musí sa učiť od iných tomu krásnemu citu.

Mám rada také obyčajné večery, keď sú deti doma, je pokoj a pohoda. V rádiu hrajú naše obľúbené pesničky, rozprávame sa aký mali deň, riešime čo dobré by sme si dali na večeru. Keď prejdú len tak okolo, pohladia ma, objímu, letmo nezištne pobozkajú a zašuškajú „mamka, ľúbime ťa“. Och, ako  ma to nesmierne poteší. Vtedy si uvedomím aké mám obrovské šťastie.

Moje úžasné dcérky! Veľmi vás ľúbim a vždy budem stáť pri vás.

A čo dodať na záver? Nájdite si čas pre svoje mamy, lebo raz príde deň, keď vám ostanú iba spomienky.