Tešíme sa na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Lístky na zápasy sú takmer vypredané, hotely v Bratislave a Košiciach zarezervované, majitelia reštaurácií a pubov naskladňujú do zásoby, štadióny sa pripravujú. Bude to krásny hokejový sviatok, športový zážitok.

My, čo žijeme v tesnom okolí bratislavského štadióna sa môžeme tešiť na návaly fanúšikov aj v našich sídliskových krčmičkách a vinotékach, všade sa inštalujú televízory, bude to dobré. Navyše, veríme, že sa ukážeme svetu v tom najlepšom možnom svetle, skalní fanúšikovia dúfajú, že aj na ľadovej ploche, nielen v tých krčmách a hoteloch. Ale, bude ako bude.

 

MS v hokeji 2019: Povolenia na vstup do zóny

Stretávam sa so susedmi na miestnom úrade, každý vybavuje povolenie na vstup do zóny, kde býva, má prenajatý byt alebo tam vlastní prevádzku, keďže nás čakajú pri vstupe do „domácej“ zóny policajné kontroly a cudzincov k nám nepustia. Na úrade nie je veľa ľudí, už pán vrátnik všetkých zdvorilo usmerňuje k patričným okienkam. Všetci majú potrebné doklady, panie za prepážkami sú tiež ochotné a pracujú efektívne. Keď je všetko spísané každému len oznámia, že preukazy na vstup ale momentálne nemajú. Týždeň pred začiatkom šampionátu!!! A ani nevedia, či a kedy im prídu. Ergo, možno sme prišli zbytočne a budeme mať veľký problém dostať sa domov.

Odchádzali sme odtiaľ s dlhým nosom, že zase niečo  nefunguje, nie je pripravené a od starších zaznelo aj to obligátne „iba na Slovensku“.  Pani úradníčka nás ubezpečila, že do začiatku majstrovstiev povolenia určite naskladnia a dala nám na výber – buď nám zavolajú a doklad si môžeme prísť vyzdvihnúť, alebo nám ho pošlú poštou na uvedenú adresu, radšej obyčajne ako doporučene, aby sme nemuseli ísť na poštu – veď tam sú vždy rady.

 

MS v hokeji 2019: Povolenia nám vraj pošlú

Záverom je, že pán na vozíčku, aj mladá rodinka s novorodencom si zvolili možnosť doručenia s nádejou, že to úrad stihne a dostanú sa počas hokejového sviatku domov a ostatní – „neveriaci, tí, ktorí majú lepšiu možnosť ísť na miestny úrad opäť, alebo aj tí, čo už nejakú tú skúsenosť s úradmi majú...“ radšej, že nech im zavolajú... Oni radšej opäť dobehnú.

My nariadenia dodržujeme, problémik je opäť v systéme.