Príbeh Benefičného plesu Hodiny deťom sa začína v roku 2011, v začiatkoch existencie Kursalonu Trenčianske Teplice a krátko pred vznikom eventovej agentúry SpicyBrown. Myšlienka spojiť zábavu s charitatívnym podujatím prišla už v prvý rok organizovania podujatia medzi úzkou skupinkou ľudí, ktorí sa na vzniku podieľali. Neskôr sa ples zmenil na udalosť čiastočne biznisového a spoločenského charakteru, no stále si zachoval svoju víziu podpory filantropie. Hneď zo začiatku výber padol na Nadáciu pre deti Slovenska a jej projekt Hodiny deťom.

 

Srdce a ducha

„Hodina deťom je dlhodobo stabilná a rešpektovaná zbierka, ktorú podporujú aj umelci a osobnosti, s ktorými spolupracujeme v rámci našich eventov. O kvalite a dobrom mene organizácie sme sa už niekoľko rokov presvedčili počas príprav podujatia. Sme radi, že práve ľudia z tejto organizácie rozhodujú o dobročinných projektoch a  spolu s ďalšími odborníkmi o rozdelení financií získaných z rôznych zbierok počas celého roka,“ hovorí za organizátora plesu, agentúry SpicyBrown, Petronela Chalupková.

Jej slová o výnimočnej spolupráci potvrdzuje aj Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodiny deťom. „Môže sa zdať až neuveriteľné, aby akákoľvek spolupráca fungovala dobre, ale v prípade SpicyBrown je to naozaj tak. Oni do toho dávajú srdce a ducha a k tomu sú veľkí profesionáli. Krásna atmosféra a celá organizácia plesu je ich zásluha. My ponúkame dôveryhodnosť a značku projektu, ktorý pomáha na Slovensku tam, kde je to potrebné.” A tak vzniká výnimočný ples, na ktorý sa ľudia s obľubou vracajú.

 


Foto - SpicyBrown

 

Deti sú budúcnosť

O zábavu, jeden z cieľov plesu, sa postarala skupina Anabel Band, ktorá vytvorila jedinečnú atmosféru. „Atmosféru nevytvárame iba my, ale aj ľudia. My sme radi, že sme prišli, pretože sa nám naozaj dobre hrá,“ popísala medzi vystúpeniami pre Ženy v meste speváčka Anabela Mollová. Hlavným hudobným hosťom bol spevák a porotca Pavol Habera. Napriek tomu, že nie je plesový typ s prijatím pozvania neváhal: „Deti sú naša budúcnosť, takže nebolo nad čím premýšľať.“

Okrem toho mohli hostia vidieť vystúpenia tanečnej skupiny CreDance. Celú podujatie moderovali, tak ako predchádzajúce roky, Lenka Šóošová a Roman Juraško.

 


Anabela Mollová, Anabel Band. Foto - SpicyBrown

 

Viac ako 30-tisíc

Okrem zábavy, primárnym cieľom je vyzbierať čo najvyššiu sumu. Návštevníci prispievajú v rámci tomboly, do ktorej sa zapojilo veľa partnerov z okolia. Mnohí boli príjemne prekvapení, keď sa minulý rok na plese podarilo vyzbierať štyri a pol tisíc eur. O to väčšia radosť prišla po oznámení, že tento rok sa podarilo vyzbierať rekordnú sumu, až 5280 euro. Podľa slov Lucie Jakubíkovej, sa peniaze pridajú do celkovej sumy zbieranej počas celého roka, vďaka čomu bude možné podporiť o niekoľko projektov viac. Aktuálne vďaka darcom prebieha, napríklad, canisterapia v troch detských domovoch.

„Nie je to iba o kontakte so psíkmi, ale o tom, že deti sa vďaka tomu naučia vyjadrovať svoje pocity. Za sedem rokov sa vďaka plesu podarilo vyzbierať viac ako 30-tisíc eur. Tešíme sa, že spolu s hosťami sa nám podarilo nemalou sumou podporiť projekt Hodina deťom," hovorí Petronela Chalupková a dodáva, že by Hodinu deťom chceli podporovať dlhodobejšie a k plesu pripojiť aj ďalšie akcie.