MNÍCHOV. Ako malá sledovala babku ako šije na šľapacom stroji značky Singer a neskôr to začala skúšať sama. „Veľmi ma to bavilo a neskôr som si pod babičkiným dozorom začala šiť šatičky pre bábiky Barbie,“ spomína Silvia Peterová.

S rokmi rástli nároky a Silvia začal šiť pre seba a svoje kamarátky. Nakoniec sa rozhodla, že sa stane krajčírkou. „Tak ako babička a prastrýko, nejako to šitie máme v rodine,“ vysvetľuje Slovenska, ktorá už roky žije a pracuje v Mníchove.   

 

 

Štúdium v Mníchove

Na strednej škole v Bratislave vyštudovala krajčírstvo a nazbierala skúsenosti v kreativite, osvojila si módny strih a absolvovala módne prehliadky. Chcela sa však venovať veľkej móde a šla si za tým. Vyštudovala Meisterschule v nemeckom Mníchove. „Najskôr som sa musela naučiť nemecky a tak som v Mníchove po večeroch navštevovala kurzy nemčiny,“ hovorí.

Počas štúdia vytvorila svoju prvú návrhársku kolekciu, za ktorú získala cenu publika. "Už na škole som bola inšpirovaná týmito úžasnými látkami, úžasnými farbami, zlatými vzorkami a ľahkosťou," spomína si Silvia na jej začiatky.

Po ukončení štúdia zbierala skúsenosti vo všetkých možných oblastiach ako dizajnérka, krajčírka alebo sa zdokonaľovala v strihu kolekcií. „Mala som šťastie, že som sa dostala na prax k veľmi známej módnej návrhárke Vivienne Westwood. Skúsenosti získané s Vivienne boli úplne fantastické a otvorili mi dvere do módneho sveta špičkových svetových firiem ako Escada, takže som si splnila môj veľký sen,“ hovorí Peterová.

 

 

 

Prehliadky v Paríži

"Už pred praktikom v Londýne som pracovala pre módnu firmu Baldessarini, ktorá než sa osamostatnila patrila pod firmu Hugo Boss. Tam som pracovala v dizajne, kreslila som na počítači návrhy,“ hovorí.

Neskôr ako samostatná návrhárka pracovala Silvia Peterova pre rôznych módnych dizajnérov, s ktorými sa podieľala na organizovaní módnych prehliadok v Paríži. „V tomto biznise som sa naučila, že k tomu patrí aj víkend a práca do noci, ako aj celý ten stres s prípravou módnych prehliadok,“ dodáva Peterova.  

Tento rok v júli si Silvia založila  svoj vlastný salón Alfera Design a špecializuje sa na návrhy bavorských dirndl. Jej návrhy sú šité z drahocenných látok a ich cena sa tak pohybuje od 900 eur. Dovoliť si ho môžu hlavne manželky podnikateľov, hercov či futbalistov. 

Pred najväčším pivným festivalom Oktoberfest bol preto o modely Silvie Peterovej veľký záujem, čo sa ukázalo na módnej prehliadke v mníchovskej milionárskej štvrti v Grunwald. Mnohé Mníchovčanky si ho kúpili, aby v ňom išli na litrový pohár piva na najväčšie ľudové slávnosti, ktoré sa na Tereziánskej lúke začínajú zajtra.  

 

 

Prečítajte si aj Coco Chanel: Škaredé ženy neexistujú 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.