BRATISLAVA. Protesty Za slušné Slovensko by sa dnes mali konať v 48 slovenských a 17 zahraničných mestách.  Najviac ľudí sa chystá zísť v Bratislave na Námestí SNP o 17.00 hod. Záujem prejavilo podľa organizátorov viac asi 50-tisíc z nich. Je to viac ako počas prvého smútočného pochodu minulý týždeň, kde si viac ako 20-tisíc ľudí pripomenuli vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Organizátori žiadajú zmenu vlády a vyšetrenie dvojnásobnej vraždy novinára, ktorý posledný článok napísal o prepojení mafie s vládou premiéra Roberta Fica, už ho však nedokončil.

Na protest sa chystá viacero osobností, podporili ho vysoké školy a mnoho neziskových organizácií. Zhromaždenie je podľa organizátorov apolitické

 

 

 

Vláda hovorí o útokoch

Bezpečnostná rada SR má informácie, že počas piatkových zhromaždení by mohlo dôjsť k útokom na verejné budovy. Uviedol to dnes premiér Ficopo skončení rokovania rady. Pre Úradom vlády SR mali byť pripravené podľa premiéra kamenné kocky.

„Prosíme všetkých ľudí, ktorí sa chystajú prísť, aby zostali len na Nám SNP a neplánovali žiadne pochody po Bratislave a to ani po skončení zhromaždenia. Chceme slušne a jasne vyjadriť svoj občiansky postoj. Naša najväčšia sila je v našom slušnom, pokojnom ale rozhodnom postoji Za slušné Slovensko. Nenecháme sa vyprovokovať. Svoj postoj vyjadríme štrnganím kľúčov,“ uviedli organizátori na facebookovej stránke.

 

 

Pochody v zahraničí sa začali

Protesty sa konajú aj v zahraničí. Ako prví pochodovali Slováci v austrálskom Sydney. „Ani nám - Slovákom žijúcim v Sydney, nie je jedno, čo sa v uplynulých dňoch udialo a deje na Slovensku,“ vyzvali podľa serveru aktuality.sk organizátori spod známej opery v Sydney.