VIEDEŇ. Staroviedenské veľkonočné trhy, kde sa každý rok stavia z asi 40-tisíc namaľovaných vajíčok najväčšia hora v Európe alebo Trh umeleckých remesiel na námestí pred Hofburgom v historickom centre Viedne alebo veľkonočné atrakcie v Prátri. Veľkonočné sviatky v rakúskom hlavnom meste môžete stráviť na niekoľkých zaujímavých trhoch.

 

 

Najväčší a najromantickejší veľkonočný trh je v Schönbrunne. Na pozadí barokového letného sídla Habsburgovcov, v ktorom bývala aj cisárovna Sissi, nájdete asi 60 vystavovateľov, ale aj najviac turistov.

 

 

V stánkoch predávajú najrozličnejšie ručne vyrobené veľkonočné dekorácie z dreva, keramiky a skla, ale aj drevené hračky, šperky a dekorácie. Všade cítiť vôňu kulinárskych špecialít. Rodičia vysedávajú pri poháriku vína a džezovej hudbe, kým deti vyrábajú veľkonočných zajačikov z marcipánu, viažu koše alebo skúšajú chodiť na chodúľoch.

 

 

Po veľkonočných trhoch sa môžete poprechádzať ešte záhradami Schönbrunnu, ktorý je najnavštevovanejšou turistickým miestom v Rakúsku alebo si pozrieť s deťmi najstaršiu zoologickú záhradu na svete.