Pred asi dvoma týždňami sme spolu s mojím manželom a Evou Bacigalovou z portálu smesingle.sk zverejnili na sociálnych sieťach oznam, že ideme deň pred Valentínom zorganizovať najväčšiu zoznamovaciu akciu pre nezadaných ľudí v Bratislave. Naše statusy sa začali šíriť, zdieľali ich známi a ani sme sa nenazdali, zaregistrovalo sa takmer 300 ľudí.

Nápad vznikol spontánne pod jedným z manželových statusov. Martin písal o svojom kamarátovi Ondrejovi, ktorý by sa veľmi rád oženil, ale nevie si nájsť ženu. V diskusii sa začali hlásiť ďalší hľadajúci a niekto navrhol, že by bolo dobré zorganizovať stretnutie, kde by sa mohli navzájom vidieť a spoznať. Pôvodne to mala byť grilovačka, ale keďže sa zozimilo, museli sme sa začať obzerať po interiérovej možnosti.

Zistili sme, že podobné zoznamovacie večery pre single ľudí organizuje aj známa filmárka Diana Fabiánová a oslovili sme ju, či by sme sa na jednu z nich nemohli prísť pozrieť. Veľmi sa nám atmosféra na nej páčila, bolo to nenútené, milé a komorné stretnutie. To bola naša posledná kvapka inšpirácie.

Oslovili sme Rada Tomeka z Nu Spirit Clubu, tomu sa nápad náramne zapáčil a výber dátumu teda padol na 13.2. Až neskôr sme si uvedomili, že o polnoci vlastne už začne Valentín a na našej párty ho môžeme privítať.

Po zverejnení nášho zámeru začali prichádzať maily. Denne som odpovedala desiatkam ľudí. Neviem, čím to je, ale zatiaľ čo muži sa hlásia sami, dámy takmer vždy aspoň vo dvojici. Preto sa nám čoskoro pomer vychýlil z rovnovážneho stavu. Dnes sme registráciu pre ženy museli zastaviť, máme ich na guest liste viac ako 200. Pánov bude čoskoro sto, takže až do konania akcie budeme ich počet dopĺňať.

V samotný večer necháme väčšinu času účastníkom samotným. Hudba bude hrať na dvoch poschodiach, budeme mať malé občerstvenie, na pódiu vystúpia stand-up umelci. Keďže sa nám ozvali viacerí noví partneri s ponukou cien do tomboly, rozhodli sme sa urobiť aj tú a výťažok z nej dať OZ Bublina, ktoré organizuje detské tábory pre deti z detských domovov, či sociálne slabších rodín.

S mojím Martinom sme sa zoznámili na karnevale, len vďaka tomu, že pár kamarátov urobilo žúr pre sto svojich známych. TešíMa párty bude zas príležitosťou pre ďalších.

 

Prečítajte si aj Na nový rok sa ťažko začína