NAJvyšší vianočný stromček

V roklinke Johannesbachklamm si dávajú každý rok usporiadatelia za výzvu zohnať najvyšší vianočný stromček, aký v Rakúsku nájdete. Pôsobivé osvetlenie, umeleckí remeselníci, rozprávkové predajné stánky s vianočným tovarom, chutné horúce nápoje a tradičné jedlá vás očaria v netradičnom prostredí roklinky obkolesenej krásnou prírodou. Zaručenou atrakciou je spomínaný „najväčší vianočný stromček Rakúska“, ktorý je ozdobený nadrozmernými sviečkami, sladkosťami a balíčkami.

 

NAJžiarivejšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku

Neuveriteľnú nádheru a netradičné prostredie na konanie vianočných trhov nájdete v Kittenbergerských záhradách. Už za bieleho dňa pôsobia adventne vyzdobené záhrady v obci Schiltern bei Langenlois výnimočne a môžete si v nich vychutnať tú pravú vianočnú atmosféru. Avšak, hneď ako sa zotmie, vás očarí ohnisko, pochodne a neuveriteľných 200 000 žiarivých svetielok, ktoré rozžiaria celé záhrady. Pri prechádzke rozprávkovými záhradami zažijete nádhernú atmosféru a dojímavý okúzľujúci advent.

 

NAJvínovejší advent

Adventné trhy v najdlhšej vinárskej pivničnej uličke Európy v Hadres dozaista patria k tým, ktoré najviac súvisia s vínom. Na tejto udalosti v malebnej vínnej uličke domáci ponúkajú výhradne doma pripravované jedlá a nápoje a vlastnoručne vyrobené výrobky a ozdoby. V krásnom prostredí starých pivníc zažijete i hudobné predstavenia, čítanie vianočnej poézie a pestrý program pre deti - od naháňačiek, cez šmýkanie sa na sudoch, až po kreatívne kútiky pre šikovných.

 

NAJtradičnejšie vianočné trhy v srdci Dolného Rakúska

Tradičné vianočné trhy na námestí Rathausplatz v St. Pölten, hlavnom meste Dolného Rakúska, ponúkajú všetko, čo si od trhov želáte a na čo sa vždy najviac tešíte. Rozmanité remeselné výrobky, gastronomické lahôdky, kultúrne akcie a krásny bohatý program pre deti. Pravidelné sprievody Mikulášov či čertov vás očaria a vykúzlia tú pravú vianočnú atmosféru.


NAJčertovskejší advent

Medzi najobľúbenejšie podujatia v Dolnom Rakúsku patria sprievody čertov. Počas adventu sa ich po celom Dolnom Rakúsko koná hneď niekoľko. Ten najznámejší a najnavštevovanejší sa bude konať už 4. decembra v Badene. Do konca adventu sa však koná ďalších niekoľko desiatok behov a sprievodov čertov.

 

Prečítajte si aj Zažite adventné trhy na celkom nezvyčajných miestach