Je to už rok. Neuveriteľné, ale napísala som 54 stĺpčekov. Tento je 55. Vždy som chcela písať vlastný blog, no nikdy som nemala dosť disciplíny, aby som to zrealizovala. Nemala som disciplínu ani na to, sadnúť si každý týždeň k počítaču a čokoľvek napísať. Len tak pre radosť. Píšem v práci, už aj tam je toho dosť, prečo si ešte pridávať?

Pred rokom sa to zmenilo. Vznikli Ženy v meste. Pôvodne som uvažovala, že tejto stránke iba urobím kampaň. No spoznala som zaujímavú skupinku žien, ktorá ma prijala medzi seba. Dostala som ponuku písať stĺpčeky a to sa neodmieta. Ocitla som sa v dobrej spoločnosti novinárok, inteligentných a šikovných žien, veľmi múdrych a vtipných. Tak, ako je každý deň v týždni iný a má inú atmosféru, tak má inú atmosféru aj stĺpček každej z nás. Inak píšeme, inak pristupujeme k životu. Máme ale spoločnú jednu vec – vás! Ženy, čitateľky.

Priznávam, že na mojom písaní ma najviac tešia dve veci. Po prvé, je to psychohygiena. Každý týždeň sa s vami delím o to, čo prežívam, nad čím dumám, čo ma naštvalo, či potešilo. (Hmm, a to som ešte nenačrela do príbehov, ktoré zažívam v MHD – to je studnica!) Po druhé, teší ma čítanosť. Veľmi sa radujem “páčikom” na facebooku, číslam čítanosti, lebo sú znakom toho, že vás to baví. Že triafam témy, ktoré vás oslovujú, že vy a ja máme veľa spoločného. Dobrý pocit vedieť, že tam niekde, mimo kyberpriestoru, moje slová možno niekomu spríjemnia nedeľné ráno.

Prešiel rok a my robíme konečne našu prvú kampaň. Keďže ste si na našu stránku klikli viac ako miliónkrát, rozhodli sme sa, že je čas osloviť ďalší milión čitateliek a čitateľov. Lebo, verte, či neverte, sú medzi vami aj muži. (Dokonca mi jeden z nich prezradil, že manželka mu môj stĺpček číta nahlas v nedeľu ráno v kuchyni. Hehe.) Kampaň nebude veľká, lebo ešte nie sme veľký bohatý portál s množstvom reklamy. Ale dávame do nej srdce. V kampani budú známi aj menej známi ľudia, aby nám pomohli zviditeľniť portál. Vyberali sme veľmi citlivo z ľudí, ktorí majú so Ženami v meste veľa spoločného. Nakrúcali sme na miestach, ktoré sú nám naklonené a sú s nami spriaznené. Všetko s najnižšími nákladmi, ale s o to väčšou chuťou.

Ľudia, ktorí v kampani účinkujú, nám počas nakrúcania hovorili krásne veci. Cítili sme, že nás podporujú a že podporujú najmä myšlienku kampane aj našej stránky. Vzdať hold ženám, ktoré sú úspešné. Ženám, ktoré sa snažia a robia fantastické projekty, ženám, ktoré napriek zlým podmienkam v živote nepodľahli skepse a začali znova, ženám, ktoré riadia firmy, ale aj tým, ktoré zvládli riadiť svoj život. Píšeme o takýchto ženách, meníme takéto krásne ženy na ešte krajšie v našej zmenárni, robíme s nimi rozhovory. Sme na ich strane, sme na strane úžasných žien.

Už budúci týždeň bude prvá časť kampane vonku. My oslávime naše výročie pracovne – konferenciou o ženách v médiách. Sľubujem vám, že aj ďalší rok budeme pre vás písať a hľadať nové a nové témy. A verím, že vďaka Klubu Žien v meste sa budeme aj veľa stretávať.

Chceme byť tým, čo hovorí náš slogan. Silnou stránkou žien.

 

Prečítajte si aj Najmenej štýlové mesiace v roku

 

Podporte našu kampaň tu, aby sme ju mohli, čo najviac šíriť: