NEW YORK, BRATISLAVA. Má pumpujúce srdce, obehový systém, ktorý spôsobuje, že jej telo je príjemne teplé a vyzerá celkom ako živá. Vo svete sa rozmohol nebezpečný fenomén sexuálnych robotiek. Mnohí si hovoria, dobre, aspoň na tieto účely nemusia slúžiť živé ženy. Avšak, nastal nový, oveľa nebezpečnejší problém a volá sa Frigidná Farrah.

Robotku s týmto menom má v ponuke americká spoločnosť True Companion. Po obrovskom dopyte po sexbotovi s tvárou milovanej osoby alebo gumenej anči, ktorá hovorí vtipy, teraz na trh prišli s oveľa nebezpečnejším modelom. A poriadne s ním prestrelili. Podľa odborníkov totiž už ide o erotizáciu násilia.

 

 

 

Frigidná Farrah nechce milostné hry

Frigidná Farrah má totiž intímne zóny vybavené špeciálnymi motorčekmi, ktoré majú zintenzívniť zážitok klienta. Vyznačuje sa však aj ďalšou vlastnosťou – o milostné hry vôbec nemá záujem a patrične to dáva najavo. „Ak sa jej dotknete na intímnych zónach, neprijíma to s nadšením,“ znie reklama zo strany výrobcu. V nadnesenom jazyku by sme mohli povedať, že klient zaplatí desaťtisíc dolárov a môže si ju jednoducho znásilniť. A hoci ide o robotku, už teraz hýbe ľudským svetom. Ozvali sa mnohí, ktorí upozorňujú, že sa tým normalizuje sexuálne násilie.

„Znásilnenie nie je skutkom sexuálnej vášne. Je to násilný zločin. Nemali by sme povzbudzovať potencionálnych páchateľov znásilnenia v tom, aby si pre svoje  konanie našli údajne bezpečné východisko,“ píše Laura Batesová v komentári pre americký denník  New York Times. Reagovala tak na argumenty, že znásilňovanie umelých žien  je vlastne prevenciou takéhoto konania na reálnych ľudských bytostiach. „Nebodaj si myslíme, že by sme mali vrahom preventívne poskytovať realistické roboty na bodanie, z ktorých bude tryskať krv?,“ pýta sa. 

 

 

Ženská robotka je nebezpečná

Český iDnes.cz cituje aj profesora Alan Winfielda z Bristol Robotics Lab „Fembot, teda ženská robotka, je sexualizovaným spodobnením ženy či dievčiny, ktorá nielen víta násilné zachádzanie, ale dokonca po ňom túži. Robotka svoj súhlas nemôže dať, a to len prehlbuje už aj tak chronickú a nebezpečnú objektifikáciu skutočných žien a dievčat,“ vyjadril sa.

Výrobca Frigidnej Farrah sa bráni. „Nie je to  tak, že by Farrah sex nechcela, ale sa jej nepáči rýchly postup partnera,“ tvrdí firma, ktorá sa dokonca vyhovára, že v skutočnosti je ich robotka akýmsi terapeutickým nástrojom. Ten  mužov naučí, aby na intímnosti šli oveľa pomalšie a ohľaduplnejšie. „Nie je niekým, je to len stroj,“ bráni sa výrobca.

Výrobca má vo svojom portfóliu aj Zrelú Marthu, tak skúsenú, aby do tajov lásky zaúčala, či Divokú Wendy, ktorá sa nebráni odvážnym návrhom.  Čo je oveľa zhubnejšie - v ponuke je aj Mladá Yoko, neskúsená spoločníčka, ktorá potrebuje priučiť. Podľa niektorých názorov to už hraničí s pedofíliou. Iní kontrujú, že takto sa zabráni zvrhlým chúťkam na bezbranných deťoch.

 

Ilustračné foto - pixabay.com

 

Robotka ako vibrátor

Každopádne, podľa štúdie z nemeckej Univerzity of Duinsburg-Essen, až  40 percent z 263 oslovených heterosexuálnych mužov priznalo, že by skúsili sexuálneho robota. Takéto kňažky lásky obhajuje aj Dr. Sergi Santos. „Fembot sa dokáže sústrediť na negatívne aj pozitívne veci, ktoré sa stanú. To je veľmi humánne, to je znak inteligencie a osobnosti,“ povedal pre britský denník Daily Star. Málokto si však uvedomuje vážnosť situácie – ženu takto neustále dávajú na úroveň obyčajného kusu mäsa. A argument firmy True Companion, že keď ženy majú vibrátory, prečo by muži nemohli mať robotky, je až priveľmi chabý.  

 

Prečítajte si aj Rapídne stúpa rakovina hlavy a krku. Dôvodom má byť aj orálny sex