Na začiatku bolo brucho. Môj nový nestresovaný životný štýl sa prejavil tak, že som pribrala a to práve nie tam, kde by som chcela. Poviete, čo chceš po štyroch deťoch? Nikdy si ploché brucho nemala, tak prečo ho chceš teraz po štyridsiatke? No proste si plním sny! Najdôležitejšie je mať správnu motiváciu. Čudovali by ste sa, ale nie je to o lenivosti. Tú, my ženy v meste aj na dedine, prekonať vieme. Ale namotivovať sa, to je nutnosť!

Ja som  minulé leto nemohla nosiť svoje obľúbené letné šatičky, lebo brucho...Začala som teda  prvého decembra s cvičením kalanetiky. Každý deň, poctivo, s manželom, bez manžela - som sa dávala do formy. Po dvoch mesiacoch som bola pekne pružná, ale bruško stále ostávalo. Neriadim sa horoskopmi, ale manžel mi jeden dal  pri návšteve  dcéry a vnúčat v Amerike na začiatku roka prečítať.

Hovoril mi toto: Tento rok nájdeš nový šport, ktorý ti prinesie veľa radosti! Od kamárata som dostala  radu, že najlepšie sa celé telo dá do poriadku boxovaním. Ja a box? Veď to je násilný šport, plno krvi, bolesti a tak...Toto nebudem ja. To ma nechytí. 

 

 

Ale  predsa mi to nedalo pokoj. Po návrate z USA som začala prehľadávať možnosti v Bratislave. Napísala som do  viacerých boxerní. Nikto sa mi neozval. Tak vidíš, toto nebude môj osud. Pekne si budem doma kalanetikovať. Na jar začnem behať. Je to nuda, ale nič to nestojí a veď mi stále dávajú brušáky zabrať!

A potom zrazu sa ozval Mišo z bratislavskej boxerne: "Dojdi v pondelok na 18.00!"

Ja: "Ale ja som úplný začiatočník!" 
On: "Dojdi, bude to v pohode." 


Keď som prišla do boxerne, ovalil ma pot asi 30 mužov, ktorí práve trénovali. Ďalších 30 báb sa prezliekalo v šatni.

Aká je teda boxerská móda? Do čoho sa ženy obliekajú na tréningy? Poviem vám to takto: je to vlastne jedno. Nosíte to, čo je pre vás najpohodlnejšie! Ja mám rada  "funkčné" legíny, v ktorých mi nie je zima, keď som spotená ako myš. Arzenál športových podprseniek je nutnosť. A potom tričká. Športové, dizajnové z boxerne, alebo obyčajné tielka s výkrojom? Ja mám rada tie posledné. Vidno mi v nich prvé svaly na rukách! Píšem si na ne také tie citáty: Radšej budem ubolená, ako by som mala ľutovať ( Rather be sore than sorry)!  Muži a chalani nosia akési igelitové budničky. Že vraj sa v tom lepšie potí. No tak s tým ja problém nemám. Pot naozaj strieka na všetky strany.

Po tréningu vás vždy niečo bolí. Na to si treba zvyknúť.  Ale tie endorfíny, ktoré sa vyplavia! Aj postava sa začína spevňovať a tvarovať. Na chrbte mi vyrástli svaly, ktoré tam nikdy neboli. Hurááá! Nebolí ma chrbát ani hlava. A môžem nosiť  túto sezónu svoje letné šaty! 

 

Dôležitou súčasťou šatníka boxera sú bandáže a boxerské rukavice. Naozaj treba riešiť viac ochranu a pohodlie, ako to, ako vyzeráte. Ale zrkadlá v boxerni  majú!

Ženy, ktoré robia tento kontaktný šport majú pekné postavy. Žiadne trasoriťky. Pekné pevné tvary. 

Po troch mesiacoch mi trenér na hodine povedal: "Kúp si rukavice!"
Ja: "Veď čo mám na rukách?" 
On: "To nie sú rukavice." 

Kúpila som si teda od neho nové, kožené. Bez rúk vo svojom začínajúcom kreatívnom biznise pracovať nemôžem, treba si ruky chrániť. 

A tak dievčatá a ženy: Nebojte sa boxovať! Nebojte sa zmeniť si postavu v každom veku. Nebojte sa boxerského šatníku.