Nedávno sme sa vybrali do sveta. Spontánne rozhodnutie, letenky lacné, ubytovanie tiež, tak prečo nevyužiť čas pred letnou sezónou a neoddýchnuť si od predčasného domáceho dusna a tropických teplôt? Anglicko je na také niečo ideálne. Taká bola aj cesta lietadlom a londýnskymi autobusmi, napriek tomu, že sme sa tým obrovským neznámym mestom prepletali hlboko po polnoci. Trojposchodový dom v tichšej štvrti, kde sme si zaplatili izbu, pôsobil tradične – tehličková fasáda, vysoké, bielo orámované okná.

Klúč nám majitelia nechali v „key boxe“, kód sedel, poschodie a číslo izby tiež. A tým to končilo. Pretože, keď sme otvorili izbu, jediný pohľad stačil, aby sme zistili, že je obsadená. Našťastie, hostia spali, ako sa vraví, spánkom spravodlivých. No nič, v key boxe bol ešte jeden kľúč od trojposteľovej izby, takže relatívna pohoda. Po sprche studenou vodu, lebo teplá netiekla, sme sa zvalili do perín a zobudilo nás až obedňajšie vyzváňanie zvonov neďalekého kostola. Budem stručná – v tej izbe nefungovalo takmer nič. Teplá voda netiekla a nezmenilo sa to do dňa nášho odchodu, varná kanvica bola deravá, lebo ju niekto postavil na rozhorúčený varič, čím ho pravdepodobne vyradil z prevádzky. Jedna z postelí mala niekoľko zlomených lamiel na rošte a ako sme si neskôr všimli, periny zostali po predchádzajúcich hosťoch neprezlečené. Uteráky boli dva, našťastie čisté. V kúpeľni sa nedal zneškodniť hlučný vetrák a odtok v umývadle bol nezvratne zapchaný.

Majitelia? Nekomunikovali. Keď som na tretí deň vyšla z kúpeľne, úplne premrznutá po ľadovej sprche, môj slovník obsahoval už iba výrazy, ktoré používam v skutočne vyhrotených situáciách.

 

 

„Zase budeš celý deň frflať? Nechápem, prečo sa necháš intoxikovať niečím, čo nezmeníš?,“ reagovalo stoicky naše takmer dospelé dieťa.  

Po niekoľkých minútach mojej impulzívnej obhajoby a rečí na štýl: ty tomu nerozumieš a čo ty o tom vieš, som zmĺkla. A sama sebe som sľúbila, že na tému ubytovanie viac nepoviem ani len „fň“. Dnes si s odstupom opäť raz uvedomujem, že negatívne skúsenosti otužujú rovnako ako studená sprcha. A že väčšina problémov sú len drobnosti, s ktorými sa vysporiadame, keď v mozgu zablokujeme tlačítko Caps Lock. 

P.S.: Chystáte sa do Londýna? Dobre vám radím, nikdy, ale naozaj nikdy sa neubytujte u sestier Am... ok, už som ticho.               

 

Prečítajte si