Dvaja muži, ktorých osudy sú také rozdielne...a pritom sa pretnú a ovplyvnia im celé životy. Jeden je ľavobočkom chudobného poľského šľachtica. Druhý je synom bohatého bostonského bankára.

Narodili sa v jeden deň na rozličných miestach zemegule a ich diametrálne odlišné osudy sa v dospelosti záhadne spojili a preplietli.

„Neprekonateľný román o súrodeneckej rivalite,“ povedal o knihe Kain a Ábel svetoznámy Dan Brown. Jej autor Jeffrey Archer v nej ukázal, prečo je jedným z najpredávanejších britských spisovateľov – dokáže šikovne premiešať napätie s geniálnou zápletkou a úžasnými postavami.

Ak už ste niečo čítali od Archera, poznáte jeho rozprávačské majstrovstvo a toto je jedna z jeho najlepších kníh.

Obaja mladíci boli mimoriadne bystrí, ambiciózni a pracovití. Lenže nenávisť, ktorá medzi nimi rástla, nepriaznivo ovplyvňovala ich pracovný aj súkromný život. Toto nepriateľstvo na život a na smrť akoby nemohla obmäkčiť ani úprimná láska, ktorá sa ich bytostne dotýka.

Do deja dramaticky vstúpia aj ich potomkovia – Ábelova dcéra a Kainov syn.

Kain a Ábel je príbeh dvoch mužov, ktorý budete hltať stranu za stranou. Je napísaný veľmi živo, je plný vzrušujúceho napätia a nebudete sa vedieť odtrhnúť od jeho stránok.

Kniha sa dostala na vrchol rebríčka New York Times a údajne sa z nej dodnes predalo 34 miliónov výtlačkov. V roku 1985 odvysielala televízia CBS rovnomennú minisériu.