Austrálsky spevák Nick Cave v pondelok oznámil, že jeho syn Jethro zomrel – len sedem rokov po tom, čo jeho ďalší syn Arthur vo veku tínedžera zahynul po páde z útesu. Informoval o tom portál britskej stanice Sky News.

Zomrel Jethro, príčina nie je známa

Cave (64) v oznámení uviedol: "S obrovským smútkom potvrdzujem, že môj syn Jethro zomrel. Ako rodina budeme v tomto období vďační za rešpektovanie nášho súkromia."

Jethro bol v apríli zatknutý za násilné napadnutie svojej matky Beau Lazenbyovej a v roku 2018 ho tiež odsúdili za útok na priateľku. Jeho právnik v poslednom prípade na súde v austrálskom meste Melbourne povedal, že Jethro trpel schizofréniou, ktorá ovplyvňovala jeho úsudok.

Údajne ho z austrálskeho väzenia prepustili len pred niekoľkými dňami.

Jethro pracoval ako model a fotograf

Jethro sa narodil v roku 1991 v Melbourne a o tom, že je Nick Cave jeho otec, sa dozvedel až v ôsmich rokoch. Venoval sa modelingu, zahral si vo filmoch Corroboree z roku 2007 a Moja malá princezná z roku 2011. V poslednom čase sa živil ako fotograf.

Caveov 15-ročný syn Arthur zahynul v roku 2015, keď po užití drogy LSD spadol z útesu v anglickom grófstve Východný Sussex. Svetoznámy austrálsky hudobník sa najviac preslávil ako vedúci spevák alternatívnej skupiny Nick Cave and the Bad Seeds. Naspieval aj duety s Kylie Minogue, Johnnym Cashom, Debbie Harry zo skupiny Blondie a Shaneom MacGowanom.