Inteligentné ženy vraj nosia pod strohým kostýmom kvalitné čipkované nohavičky a aspoň takto sa v práci odviažu. Vysoké nohavičky si údajne vyberajú divoké ženy so silnou osobnosťou, kým po tangáčoch siahajú exhibicionistky so silným sexuálnym apetítom. No a vyššie zoštíhľujúce nohavičky nosí Bridget Jones.

Ženské magazíny majú jasno v tom, kto čo nosí pod šatami. Príbehy nohavičiek na našej stránke sú iné a ich majiteľky nezaškatuľkujete tak ľahko. Nemenia len vzhľad, ale aj pohľad na svet.

Príbeh červených pišigatí stiahnutých do polovice členok poznáte určite. Majiteľku Janku Cigánikovú dostali do parlamentu a zabezpečili jej cenu za najsexistickejšiu reklamu. Na mužov a ženy fungovali tak silno, že ich už Janka Cigániková na verejnosti tak rýchlo neukáže a pretŕčať chce viac svoje schopnosti ako spodnú bielizeň.

Asi päť tisíc nohavičiek zmenilo stovky slovenských žien. Spojili ich tam, kde sa zvykli rozhádať. Zbierka Daruj dôstojnosť ženám na úteku, s ktorou prišla akčná študentka ukázala, že ak u žien niečo búra predsudky, tak právo na čisté nohavičky a dobre padnúcu podprsenku. Odvážna študentka dostávala balíky so spodnou bielizňou z celej krajiny. Darovať nohavičky prišlo 7-ročné dievčatko i 70-ročná pani. Bohaté ženy, ktoré vytriedili svoju spodnú bielizeň, ktorá vyšla z módy a doniesli plné tašky i také, čo darovali len dva kusy a ospravedlňovali sa, že viac nemajú.

Tašku so spodnou bielizňou k nám do redakcie doniesla mama na materskej, ktorá pred materskou učila na základnej škole moje staršej dcéry i zástupkyňa riaditeľa na škole mojej mladšej dcéry.

Nohavičky i podprsenky priniesli i také ženy, čo doteraz nemali potrebu utečencom pomáhať a tému len so strachom a obavami trpeli. Mladú študentku ten záujem nezaujatých Sloveniek nadchol.

Nezáujem sa zrejme končí, keď si predstavíme, že nejaká žena nemá čistú spodnú bielizeň, aby si ju vymenila alebo nemá nohavičky počas svojich dní. Vtedy nás prestane zaujímať, kto tá žena je, odkiaľ prišla, koľko má rokov, koľko detí, koľko mužov, koľko univerzít, koľko snov a koľko sklamaní.

Lebo nohavičky sú základ. Pod kostýmom, pod šatami, pred sexom či na úteku za lepším životom. Nohavičky, ktoré rozdávajú v utečeneckom tábore v Idomeni, ukázali to najlepšie zo slovenských žien.

 

Prečítajte si aj Nová električka a staré spôsoby