Videla som tento týždeň status bratislavského župana Juraja Drobu. Dal fotky zo zabíjačky. Žiadnu brutalitu, normálne klobásky, jaternice, župa to navyše robila so strednou odbornou školou – budúci mäsiari a mäsiarky.  Pre mňa celkom nepochopiteľne pomerne veľká skupina ľudí začala písať, že niečo podobné predsa na internet župana nepatrí. Fuj, fuj zabíjanie zvierat. Predstavujem si ako to píšu a na večeru si dajú dobrú tlačenku.

Extrémizmus existuje v rôznych formách, aj ako to Robert Fico rád nazýva - v politickej korektnosti. Kým on ale takto hovorí zväčša o legitímnych výhradách, teraz sa bavíme o tom, že len pre pokoj internetu by sme sa všetci mali tváriť, že zabíjačka v 21. storočí neexistuje . A pritom spotreba mäsa stúpa vo všetkých krajinách. Až alarmujúco.

Nejaké americké rádio tieto Vianoce nehrá pesničku Baby its cold outside. Je to taký duet, kde žena robí drahoty, a muž jej hovorí, že bejby, zostaň, veď vonku je zima, a ona, že nie nie, musím ísť domov. A on ju zasa ťahá a povie, že ale zostaň, zohrejem ti ruky, a ona, že nie, otec ma doma čaká, a takto si robia drahoty. Spievala ju Ella Fitzgerald, aj Luis Armstrong v 50. rokoch. Rádio ju prestalo hrať, pretože v kontexte &Metoo sa im zdá pesnička nevhodná, keďže mu viackrát žena povie nie, a on napriek tomu pokračuje. Pritom je to evidentné, že je to taký flirtovací rozhovorček tesne pred strávenou nocou.

 

 

Začnime kontextom, že v tom čase hádam nebolo možné pre ženu mať sex, ak by nerobila drahoty, pretože by bola okamžite ľahkých mravov. Navyše, priznajte sa, ktorá z vás nerobila drahoty? Stiahnutie celkom neškodnej pesničky, navyše z dávnych čias, je len vodou na mlyn pre tých, ktorí skutočne nepochopili, o čom je &Metoo. Ktorí znevažujú ženy, lebo rozprávajú o obťažovaní, serióznom obťažovaní. Ktorí tvrdia, že už nemôžu žene ani podržať dvere, pritom &Metoo je o závažných zneužívaniach, znásilneniach, obťažovaniach.

Pri tejto príležitosti teda chcem za všetky feministky a feministov, milovníčky a milovníkov zvierat povedať – aby nás takéto extrémy nedostali tam, kde už časť spoločnosti je. Že začnú bagatelizovať skutočné týranie zvierat a skutočné sexuálne násilie.