1. Vplyv na stav pokožky môže mať aj diéta

Niektoré potraviny sú známe tým, že po ich konzumácií môžu na tele vzniknúť pupienky. Citrusové plody, mlieko, kôrovce. Nevýhodou je práve zdĺhavý proces, kedy musíte zistiť, ktorá potravina spôsobuje reakciu. Svrbenie môže postihovať celé telo alebo len určitú oblasť. Pokožku upokojíte gélom Fenistil.

2. Vyhnúť sa zvieracej srsti nestačí

Dráždivé látky nehľadajte len v srsti psov a mačiek. Najviac alergénov sa nachádza v slinách alebo pote domácich zvierat, preto nemusí byť vždy riešením zaobstarať si bezsrstnú variantu. Lokálne kožné problémy najrýchlejšie vyriešite gélom, ale pri väčších alebo dlhšie trvajúcich problémoch odporúčame konzultáciu s lekárom.

Ilustračné foto - Fenistil/Shutterstock


3. Máte alergiu na oblečenie?

Niektoré tkaniny, ako je vlna, môžu dráždiť pokožku. Koža môže tiež zle reagovať na gumu vyrobenú z prírodného latexu. Latexová alergia je reakciou na bielkovinu rastlinného pôvodu, pretože latex sa získava z mlieka stromu kaučukovníku. Dajte si pozor aj na oblečenie, ktoré si skúšate v kabínke. Niektoré kúsky mohli mať na sebe mnohí ľudia pred Vami. Vaša pokožka môže zareagovať i na pot, či chemické prípravky. Problémovú časť tela umyte vodou, vysušte a začervenené miesto skúste natrieť gélom Fenistil. A odev určite vyperte.

4. Prísady spôsobujúce alergie nájdete aj v kozmetike

Koža svrbí, je pokrytá pupienkami a citlivá na dotyk? Alergie často spôsobujú aj látky v kozmetike, ktorú používate prvýkrát. Pokiaľ nemáte nový produkt, skontrolujte zloženie všetkých prípravkov, ktoré používate. Pokožka môže reagovať s oneskorením alebo sa alergia môže objaviť z čista jasna. Dajte si pozor na čisté ruky a nástroje pri líčení. Neobvyklé nie sú ani prípady podráždenia, ktoré spôsobila partnerova kozmetika.

5. Za neznášanlivosťou bižutérie stojí nikel

Lacné šperky sú dostupné a vďaka tomu si môžete zaobstarať, čo je aktuálne trendy. Práve kvôli cene sa používajú materiály, ktoré nie sú úplne vhodné pre každého. Reakciu môže vyvolať i chróm, kadmium či olovo. Preto by ste mali voliť šperky, pri ktorých poznáte pôvod a zloženie. Potenciálne dráždivé prímesi sa vyskytujú aj u opaskových spôn či sponiek do vlasov.

Ilustračné foto - Fenistil/Shutterstock

Viac informácií na: www.fenistil.sk

Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu. O správnom  použití sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Fenistil 1 mg / g gél je liek s použitím na pokožku. Obsahuje dimetindenimaleas.

V prípade otázok kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline ConsumerHealthcare Czech Republic  s.r.o, Hvězdova 1734 / 2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Prípadné nežiaduce účinky prosím hláste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované  skupinou spoločností GSK. ©2017 skupina spoločností  GSK alebo  poskytovateľ príslušnej  licencie
Dátum prípravy materiálu: 9/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0013/17c
KOMERČNÉ ZDELENIE