Pocit bezpečia

Každé dieťa je zraniteľné a hľadá ochranu. Ako píše denník Huffington Post deti si vždy zapamätajú momenty, keď ste im pomohli odohnať strašidlá pod posteľou alebo ste ich objali, keď mali zlý sen. Spomínať budú aj na momenty, keď sme sa na monštrá premenili my rodičia a vydesili ich. Pamätajú si, keď sme naštvaní a kričíme, lebo aj to patrí k životu. Misiou rodičov však je, aby sa naše deti s nami cítili bezpečne vždy, keď sme spolu.  

 

Foto - pixabay.com

 

Pozornosť iba pre deti

Deti merajú svoj život podľa pozornosti, ktorú dávame iba im, a o ktorú sa nemusia deliť. Vždy budú spomínať na to, keď sme s nimi a s ich bábikou pili čaj z detskej čajovej súpravy alebo s nimi skákali na záhrade na trampolíne. Nájdite si čas na drobnosti, z ktorých sú momenty na celý život.

 

Foto - pixabay.com

 

Ako sa bavíme s partnerom

Naše deti si vytvárajú predstavy o láske vo veľkej miere podľa toho, čo vidia doma. Vnímajú ako sa medzi sebou dohovárajú rodičia, ako sa k sebe správajú ako partneri. Dajte si námahu a myslite na to, že podľa vášho partnerstva raz budú alebo nebudú mať chuť mať vlastné. Keď vidia otca a mamu a ich rovnocenné a milujúce partnerstvo, dáva to ich detstvu istotu.  

 

Foto - pixabay.com

 

Vždy voľme láskavé slová

Srdce našich detí prirovnáva Huffington Post k mokrému cementu. Dojmy, ktoré ako odtlačky zbiera na začiatku, si bude utvrdzovať v ďalších rokoch života.  Určujú jeho identitu, zručnosti a dokonca aj sebaúctu podľa slov, ktoré v týchto prvých rokoch počúva. Preto, aj keď dieťa kritizujete alebo vychovávate, voľte láskavé a povzbudzujúce slová, ktoré dieťa pozitívne posilnia a nie demotivujú.

 

Foto - pixabay.com

 

Malé rodinné tradície

Deti milujú spontánnosť, ale rovnako je pre nich dôležitá stabilita. Budú s nadšením spomínať na malé rodinné tradície, či to bolo spoločné pozeranie filmu, rodinné hry alebo miesta, kam robíte rodinné výlety. Pamätať si budú aj spôsob, akým ste oslavovali ich narodeniny alebo trávili Vianoce. Myslite na to, keď budete zavádzať tradície a chcete, aby to boli tie, ktoré bude aj oni prenášať na svoje deti.  

 

Foto - pixabay.com

.

Prečítajte si aj Dievča s handicapom nemalo prácu, život trávilo v posteli. Zachránila ju Pezinská dielnička