BRATISLAVA. Mala vlastnú reklamnú agentúru, s ktorou zorganizovala niekoľko charitatívnych podujatí a koncertov. Zajtra budú slovenskí a českí hudobníci spievať, aby ju podporili v chorobe, ktorou teraz prechádza sama Miriam Veterníková.

„Je to pre mňa úžasná lekcia, že všetko zlé je aj na niečo dobré, hoci to pochopíte až s odstupom času. Samozrejme, že to dobré nie je choroba, s ktorou bojujem, ale naučilo ma to s pokorou pomoc nielen dávať, ale naučiť sa ju aj prijať. A to nie je ľahké,“ hovorí pre Ženy v meste Miriam Veterníková.

 

 

Koncert ako pomoc

Na charitatívne podujatie SPIEVAME PRE MIRIAM, ktoré bude zajtra (15. júna) v priestoroch Banco Casino v hoteli CROWNE PLAZA prídu bez nároku na honorár zaspievať Peter Bič Project, Peter Cmorík, King Shaolin, Lucia Molnárová- Bugalová s  Michalom Bugalom,  Barbara Weiss a mnohí ďalší.  Večerom bude sprevádzať Michaela Kertészová, moderátorka FUN rádia.

Finančnú zbierku použije Miriam na hradenie mesačných nákladov, ktoré sa šplhajú do tisícov eur. Peniaze potrebuje na liek, ktorý poisťovňa neprepláca i na špeciálnu diétu. „Trpím leukémiou, ktorá má dobré vyhliadky na vyliečenie sa, ale je kritická na začiatku choroby. Tým som si už prešla, keď som po prvej chemoterapii skolabovala,“ hovorí Miriam.

 

 

Ľudia ju nabíjali energiou

Leukémiu jej diagnostikovali po troch dňoch vysokých teplôt. „Myslela som, že som len nachladla. Pár dní predtým som bola na charitatívnom podujatí, kde bola silná klíma. Tri dni som mala vysoké teploty, ale potom sa na celom tele ukázali modriny a už som vedela, že to nebude chrípka,“ spomína na začiatok choroby v novembri minulého roka.

Najviac jej v ťažkom období pomohla podpora okolia. „Strašne veľa ľudí mi písalo, boli aj darovať krv a teraz pre mňa zorganizovali koncert. Neuveriteľne ma to dobíjalo energiou,“ hovorí Miriam a všetkým sa chce za to na zajtrajšom koncerte poďakovať.

 

Prečítajte si aj Sestry všetko robili spoločne, teraz majú obe rakovinu