PRAHA. Veľa modeliek, celebrít, návrhárov mladých aj tých renomovaných, osobností svetových Fashion House. To všetko priniesol pražský Unique Fashion Week. Praha sa tak na pár dní stala metropolou módy a zaradila sa k svetovým mestám módy, akými sú Miláno, New York, Berlín alebo Miláno. Unique Fashion Week reprezentoval mladých nádejných návrhárov aj ich profesionálne starších kolegov. Praha videla najnovšie kolekcie väčšinou cenovo nedostupných Haute Couture, šperky v cenách luxusného auta, ale aj konfekciu pre všetkých.

 

Dolce Gabana.

 

Preslávená Red Room Party

Unique Fashion Week to nie sú len prehliadky, ale aj jedinečné Fashion Talks, ktorým tento rok kraľovali prednáškou o marketingu a kreativite talianski bratia Andrea a Stefano Rosso, synovia zakladateľa zn. Diesel. Unique Fashion Week priniesol aj nezabudnuteľné večierky plné osobností spoločenského života. DJ Ale Flowers a DJ Bano priviezli do Prahy slávnu unikátny "Red Room party", kde ten, kto nemá prísne a jedine červený outfit, nemá šancu prejsť cez ochranku.

 

Modely dizajnérka Simona Barbieri.

 

Charita pre Haiti

Súčasťou pražského Fashion Weeku boli tiež akcie pre charitu, ktorých vyvrcholením bola večera pre VIP hostí, pre filantropov, ktorí radi pri takejto príležitosti prispejú. Výťažok tentoraz putuje na nadáciu Happy Hearts Fund, podporujúce školstva a rozvoj detí na cunami postihnutom Haiti. Miesta pri stole na galavečeri stáli niekoľko desiatok tisíc korún a tak ako v predchádzajúcich rokoch, ani tento rok nezostalo voľné jediné miesto.

 

Kolekcia mladej slovenskej návrhárky Barbory Kubíčkovej.

 

Mladé talenty 

Jednou z tých, ktorá českému hlavnému mestu dodala punc svetovosti, bola dizajnérka Simona Barbieri, ktorá na slávnostnom začatí Fashion Weeku predviedla svoje kolekcie jeseň-zima a jar-leto 2016 značky TWIN-SET. Preslávená návrhárka ukázala kombinácia kardigan s romantickými prvkami, ako sú potlače, mašle alebo moderné čipky a výšivky. Oslovila aj súťaž pre mladých návrhárov do tridsiatich rokov Black Card, ktorá prebehla už štvrtýkrát. Víťazkou sa so svojou kolekciou stala Slovenka Barbora Kubíčková. Dvadsaťpäťročná absolventka VŠVU v Bratislave predviedla v Prahe svoju kolekciu kabátov kingsize, ktorých veľké proporcie nás majú vrátiť do detských rokov, kedy bolo všetko okolo veľké.

 

 

Ovácie vzbudilo finále módne prehliadky košickej návrhárky Jitky Klett, ktorá v rámci svojej prehliadky luxusných večerných šiat predviedla unikátny svadobné šaty zdobené českú i slovenské čipkou. Návrhárka, ktorá v minulom roku ako vôbec prvý československý dizajnér predviedla svoju kolekciu v rámci couture Fashion Weeku v New Yorku, nadchla Prahu.

 

 

Prečítajte si aj Buďte bohémkou v móde, objavte boho štýl

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.