V treťom diele sa matka dvoch detí Petra a Jane odsťahuje od svojho manžela na vidiek, no sen o osobitej chalúpke s dverami obrastenými ružami a so zhovorčivými sliepkami v záhrade sa rýchlo začne meniť na ďalšiu nočnú moru. A aby toho nebolo málo, z jej zlatíčok sa stali desiví tínedžeri. Podarí sa mamičke nájsť si aspoň chvíľu pre seba a užiť si ju? Nájde konečne spôsob, ako mať všetko v...?

Obľúbená a aj na Slovensku úspešná britská autorka Gill Sims prichádza s treťou knihou o mamičke, ktorá má všetkého plné zuby. Po bestselleroch Prečo mama pije a Prečo mama nadáva sa môžu jej fanúšikovia tešiť na pokračovanie s názvom Prečo má mama všetko v... Kniha vychádza v tradične výbornom preklade Denisy Ghaniovej vo vydavateľstve Lindeni.

Knihy oslovili mnoho žien

Kniha je opäť napísaná zábavným štýlom so srdečnou otvorenosťou a láskavým aj drsným humorom, ako predchádzajúce časti, ktoré oslovili množstvo žien po celom svete. Gill totiž píše presne o nich a ich starostiach a problémoch. Svoje skúsenosti začala zverejňovať na blogu s názvom Peter and Jane a ten sa rýchlo stal fenoménom.

🛒 [Knihu Prečo má mama všetko v... si môžete hneď aj kúpiť, kliknite tu:]

 

„Keď som sa prvý raz prihlásila na facebook, bola som ohromená, ako všetci všetko zvládajú oveľa jednoduchšie než ja, so všetkými tými nádherne vyzerajúcimi koláčikmi a krásnymi dňami na pláži. Všetky chodili na kurzy jogy a stačilo im pol pohára vína na upokojenie. Pričom ja by som najradšej sedela niekde pod schodmi, jedla sladké a pila,“ spomína s úsmevom Gill, ktorá začala písať blog s úplne inou atmosférou, ako bolo zvykom - blog o ozajstnom prežívaní bežných dní matky dvoch detí s neustále odcestovaným manželom. „Prekvapilo ma, koľko ľudí sa zrazu prihlásilo, že to majú presne také isté a cítia sa podobne...“

Svetový úspech románov 

Po obrovskom záujme o jej texty dostala ponuku od vydavateľstva a riskla to. Urobila dobre... „Ešte aj dnes sa musím štipnúť, či je to všetko pravda,“ hovorí Gill Sims o celosvetovom úspechu svojich románov. „Všetko to bolo celkom neočakávané, ale je to fantastické a som za to veľmi vďačná. Aj keď sa mi občas zdá, že sa to stalo niekomu inému.“

Keď sa autorky spýtate na jej  záľuby, netvári sa na nič extra: vo voľnom čase pije víno, zabíja čas na sociálnych sieťach, snaží sa a nedarí sa jej znovu získať stratenú mladosť a hľadá psa, keď sa rozhodne vydať na ďalší zo svojich pravidelných výletov. Aktuálne žije v Škótsku s manželom, dvomi deťmi a neposlušným zachráneným borderteriérom, ktorý vládne celému domu.