LONDÝN, BRATISLAVA. Dvadsať rokov po smrti princeznej Diany jej synovia princovia William a Harry ľutujú, že ich posledný rozhovor s mamou bol taký krátky. Aj dnes ich veľmi mrzí, že vtedy nehovorili s Dianou dlhšie. Povedali to v novom dokumente, kde otvorene hovoria o jej smrti. Vysielať ho bude britská televízia ITV vysielať zajtra večer k 20. výročiu jej smrti.  

 

 

„Volala nám z Paríža,“ spomína si princ Harry, ktorý mal vtedy 12 rokov. „Neviem si už spomenúť, čo presne som jej povedal, ale budem zrejme zvyšok svojho života ľutovať, aký krátky ten telefonát bol,“ povedal pre ITV News.

 

Princezná Diana so synom Williamom.  Foto - TASR/AP

 

Najlepšia mama

Obaja synovia v dokumente opisujú Dianu ako zábavného rodiča. Chcela, aby boli nezbední a nosila im do izby sladkosti. „Hovorila nám, hnevajte ako chcete, ale nikdy sa nenechajte chytiť,“ hovorí v dokumente princ Harry. William, ktorý mal v čase Dianinej smrti 15 rokov, hovorí aj o tom, ako ich Diana rada uvádzala do rozpakov. „Milovala, keď nás mohla uviesť od trápnych momentov,“ povedal William s tým, že pre neho a Harryho bola tou najlepšou mamou, akú mohli mať.

„Bolo to ťažké a ťažké to bude naďalej, nie je deň, kedy by sme si neželali, aby bola opäť s nami,“ dodal William.   

 

Foto - TASR/AP

 

Čoskoro sa vidíme, mama...

Obaja princovia boli v deň Dianinej smrti na zámku Balmoral v Škótsku. Harryho starší brat William mame v telefonáte hovoril o tom, ako sa majú dobre. „Ja a Harry sme sa vtedy veľmi ponáhľali a rozlúčili sme sa tým klasickým - čoskoro sa vidíme...“, povedal William v dokumente. „Keby som vtedy vedel, čo sa stane, nebol by to trvalo tak krátko,“ povedal William o telefonáte, na ktorý ma silné spomienky. Pamätá si posledné slová svojej mamy, ale odmietol ich povedať na kameru.

Diana tragicky zahynula pri autonehode 31. augusta 1997 v Paríži. K 20. výročiu jej smrti vyhlásili synovia zbierku, aby jej mohli postaviť sochu pred Kensingtonským palácom v Londýne.

 

Foto - TASR/AP

 

Prečítajte si aj Princ Harry až teraz priznáva, že si po smrti Diany prešiel totálnym chaosom