Sedela som v reštaurácii a jedla neskorší obed, keď mi rockový hlas Roba Rotha vychvaľoval finalistky súťaže o cecky-pecky. Tvrdil, že v rádiu vybrali najlepšie dekolty, že sú, samozrejme, v pároch (ha-ha-ha) a že si ich môžu všetci pozrieť na webovej stránke  - zadarmo (ha-ha-ha).

Keď som prišla domov, prečítala som si správu, kde programová riaditeľka toho istého rádia vysvetľovala, že súťaž nie je sexistická a nedegraduje ženy, lebo ich „poslucháčky, „rockerky", chápu „mužský" humor a dokážu sa na ňom zasmiať, necítia sa týmto humorom dotknuté. Preto v tomto prípade zvolili skôr mužský slovník na označenie dekoltu.“ Pre tých, čo nevedia, súťaž o najkrajší ženský dekolt nazvalo deviate najpočúvanejšie celoslovenské rádio cecky-pecky.

Zhrnula som si to kriticky tak, že rockerka nie som, skutočne si dám tento štýl hudby len výnimočne a väčšinou v pomalej verzii, a zmysel pre mužský humor musím ešte cibriť, hoci podobne vtipných poznámok som zažila až-až. Ale keďže my sme ženy v meste, hovorím si nebuď konzerva a prehodiť si to na ženský humor.

Tak uvažujem. Ak najlepšia rockerka znamená podľa rádia najkrajší dekolt, potom najlepší rocker znamená, čo? Najkrajší zadok alebo najlepší predok? Ok, takže rockeri z rádia, čo má gule, by sa odfotili v plavkách – chceli by sme len ten zadok alebo predok bez hlavy, tak ako to mali zadefinované v ženskej verzii súťaže. Tvár či duša nás nezaujíma, len tá jedna časť tela. Nebudú to brať dehonestujúco ani ponižujúco, sú to rockeri.

Rozmýšľam podľa čoho budeme vyberať finalistov? Či je zadok pevný? Či je predok veľký alebo malý, zato pretekársky? V kritériách ešte nemám jasno, ale v diskusii pod finalistkami o cecky-pecky sa ktosi pýtal, či sú všetky finalistky dojnice, lebo podľa veľkosti dekoltu to tak vyzerá. Verím, že obstojné kritéria nájdeme aj my na mužských finalistov.

Chvíľu by sme tie zadky-predky nechali presúšať na webe, aby si ich každý mohol pozrieť – zadarmo (ha-ha-ha).

Proste ženský humor. Bavíte sa?

 

Prečítajte si aj Rádio Anténa Rock vyhlásilo súťaž o cecky-pecky. Degraduje ženy