MEXIKO. Mexický rockový spevák Armando Vega Gil spáchal v pondelok samovraždu po obvineniach hnutia #MeToo zo sexuálneho obťažovania. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. Krátko pred smrťou Vega napísal na Twitteri, že v reakcii na obvinenie zo sexuálneho útoku na 13-ročné dievča, ku ktorému údajne došlo pred viac ako desiatimi rokmi, sa rozhodol vziať si život.

 

Prečítajte si

Zasnúbená Lady Gaga prehovorila o vlastnom sexuálnom zneužití

 

Armando Vega Gil  jej dával sexuálne návrhy, keď mala 13 rokov

Obvinenia vznieslo mexické hnutie @MeTooMusicaMX. Dotknutá žena povedala, že sa s Vegom spoznala ako 13-ročná nádejná speváčka, keď mal hudobník 50 rokov. Podľa jej slov ju pozval k sebe domov a robil jej neželané sexuálne návrhy. "Kategoricky odmietam toto obvinenie," napísal Vega na Twitteri. "Musím objasniť, že moja smrť nie je priznaním viny. Práve naopak, je to radikálne vyhlásenie nevinnosti".

Armando Vega Gil (63) bol zakladajúcim členom rockovej hudobnej skupiny Botellita de Jerez. Jeho telo našli v jeho dome v hlavnom meste Mexika.

 

Obvinenia na sociálnych sieťach

V posledných týždňoch zaznamenalo hnutie #MeToo Mexico veľký rozruch medzi hudobníkmi, novinármi, vydavateľmi i na univerzitách. Predmetom spornej diskusie je možnosť na Twitteri anonymne obviniť z pohlavného zneužívania známe osobnosti - fotografov, spisovateľov či akademikov. Podľa kritikov tak môže každý používateľ tejto sociálnej siete vzniesť i falošné obvinenie, ktoré môže ľuďom zničiť kariéru či celý život.