Pamätáte sa na ten ošiaľ, keď princ William a Kate čakali dieťa? Aj prvé, aj druhé? Na tie reportáže spred nemocnice, keď televízne štáby z celého sveta vysielali naživo spred vchodových dverí, aby mohli ako prví ukázať nového člena kráľovskej rodiny. A tie prvé fotky, keď mladí rodičia s dieťaťom v náručí opúšťali nemocnicu. A ten boom na suveníry s podobizňami kráľovskej rodiny! Ošiaľ spojený s royal baby!

Nákazlivý ošiaľ, ktorý pochytil aj našincov –v Poľsku i na Slovensku. Radi pozeráme fotky, ako vyzerá Kate, ako sa oblieka, či si stále drží štíhlu líniu. A ako vyzerajú detičky, na koho sa podobajú a do akých šiat ich obliekli.

Anglicko je Anglicko, ale aj v našich krajinách sa ľudia vedia poblázniť do podobných správ. V mojej rodnej krajine sa napríklad od decembra minulého roka začalo hovoriť a písať o poľskom „royal baby“, čiže o potomkovi jedného z najlepších futbalistov, ktorý hrá aj pre nemecký klub Bayern Mníchov. Robert Lewandowski svojim fanúšikom oznámil, že s manželkou Annou čakajú dieťa na futbalovom štadióne, keď gestom ukázal, že onedlho bude držať v náručí bábo. No, to ste mali vidieť – bulvár začal špekulovať, či to bude chlapec, či dievča, aké bude mať meno a či Anna pribrala. A Anna? Anna just nepribrala. Čas tehotenstva využila na ďalšiu propagáciu svojej činnosti, čiže zdravý životný štýl, cviky, diétne varenie atď. Myslím si, že vďaka tomu jej biznis a blog získal ešte viac priaznivcov. Keď sa v máji narodila dcérka Klára, fotky Lewandowských šli na dračku.

Až prišiel istý moment, že si to Anna „pokašlala“. Zverejnila svoju fotku v športovom oblečení a odhalila svoje ideálne brucho  – bez gramu tuku. Bez jaziev. Ani nie mesiac po pôrode! A napísala, že je to výsledok jej životného štýlu. Jedným dodala vieru a povzbudila k cvičeniu, iných tým pobúrila. Lebo, ako si to môže dovoľovať celebritka, ktorá sa ničím iným nezaoberá len vlastným imidžom? Veď podľa nich je jej úlohou len krásne vyzerať! Tí, ktorí ideálne krivky nemajú, začali Lewandowsku otvorene kritizovať, že svojím postom odsúdila tie ženy, ktoré ideálne nevyzerajú. Začali argumentovať, že na to, aby oni dosiahli také výsledky, potrebujú podmienky na cvičenie a peniaze, na čo väčšina Poliek jednoducho nemá. Preto majú problémy dostať sa po pôrode do formy. Alebo kvôli zdravotným ťažkostiam.

Ľudia majú do istého momentu radi kráľovský, nablýskaný život a svojich hrdinov v ňom. Radi ich pozorujú a obdivujú. Ale stačí malá chyba a vedia znenávidieť. Za to, že sa niekomu darí. Za to, že sa niekto odváži svojimi úspechmi pochváliť. Je dosť možné, že Lewandowska sa svojim postom dotkla ľudských komplexov. Ale nie je to dôvod na tretiu svetovú. Nuž, so smútkom konštatujem: aká krajina, taká royal story. Milí čitatelia a diskutéri internetových fór. Dávajte si aj vy pozor. Veď Slovensko tiež čaká svoje royal babys. Doposiaľ články o tom, že sa slovenskému prezidentovi, či Saganovcom majú zväčšiť rodiny, mali veľkú čítanosť. Ja im prajem všetko najlepšie! A rada sa budem pozerať na ich šťastie. Veď to moje nijako neohrozujú.

.

Prečítajte si aj Vyzlečte manekýnu!