Gabriela  Futová, spisovateľka

Úspešná slovenská spisovateľka prekonala tento rok rakovinu a vrátila sa späť do pracovného života. Napísala rozprávku O Bezvláske, ktorú venovala malým onkologickým pacientom, hlavne dievčatám, ktoré pri boji s chorobu prišli o vlasy. Detským onkologickým pacientom, ale aj iným hendikepovaným deťom, dodáva sebavedomie, zdravé učí tolerancii. Z knihy chodí čítať do nemocníc osobne.

Celý príbeh Gabriely Futovej nájdete tu (kliknite).

 

Renata Belzárová, podnikateľka

Po materskej dovolenke do redakcie mienkotvorného denníka nevrátila, hoci tam roky pracovala a práca grafičky ju bavila. Začala s vlastným kvetinárstvom, pri dome chová sliepky a kačky. Najnovšie, od minulého roka, aj včely. Lebo to všetko v prírode má svoju nadväznosť.

Celý príbeh Renaty Belzárovej nájdete tu (kliknite).

 

 

Lucia Nicholsonová, politička

Politička porodila vo funkcii podpredsedníčky parlamentu syna. Pred i po pôrode musela čeliť predsudkom, či dokáže zladiť funkciu v politike s úlohou matky, hoci už dve deti má a o tretie dieťa sa stará jej manžel. Vyvolala veľkú a emocionálnu debatu o ženách v spoločnosti, hoci sa pred tým zdalo, že táto diskusiu je v 21. storočí oveľa ďalej. Hlavne potom, čo šesť dní po cisárskom reze viedla schôdzu parlamentu.

Celý príbeh Lucie Nicholsonovej nájdete tu (kliknite).

 

 

Ewa Sipos, mama a speváčka

Silný príbeh ženy a mamy autistického dieťaťa, ktorému lekári dávali dva roky života, dnes má 12. Ewa sa spolu s manželom posledných 12 rokov poriadne nevyspali, pretože dieťa ožije hlavne v noci. Vychovávajú aj ďalšie dve deti a Ewa Sipos sa snaží po štyridsiatke splniť si sen aj sama sebe. V decembri vydala duet, bol to jej darček k narodeninám, ktoré má spolu s meninami na Štedrý deň

Celý príbeh Ewy Sipos nájdete tu (kliknite).

 

 

Zdenka Bendíková, podnikateľka

Mala 23 rokov, keď s manželom Petrom začínali ako mladí ľudia podnikať. Od rodičov dostali na výber - buď veľkú svadbu alebo peniaze na štart do manželského života. Vybrali si peniaze na firmu a dnes vedú firmu Perkins, ktorá vyrába známe majonézy a rôzne lahôdky.

Celý príbeh Zdenky Bendíkovej nájdete tu (kliknite).

 

 

Jarka Bašistová, floristická dizajnérka

Najprv ju lákala medicína, po štúdiu na slovenských, anglických aj amerických školách nakoniec zakotvila v marketingu. Štrnásť rokov pracovala ako produktová manažérka, no zrazu mala pocit, že je čas posunúť sa ďalej. Mama sa chytala za hlavu, že s jej vzdelaním a praxou ide robiť kvetinárku. Jaroslava Bašistová, dnes už floristická dizajnérka, sa však nenechala odradiť. Tomu, čo ju baví, sa učila u najlepších.

Celý príbeh Jarky Bašistovej nájdete tu (kliknite).

 

 


Alena Sábelová, generálna riaditeľka na úrade podpredsedu vlády

Má diplomy z prestížnejších univerzít sveta a prešla pozíciami vo firmách, o ktorých by sa nejeden manažér bál čo i len snívať.  V Európskej banke pre obnovu a rozvoj v Londýne bola pri rozhodnutiach o miliardových investíciách. Aj tak pred pár rokmi odmietla  pozíciu vo finančnom sektore v Londýne a sadla si na úradnícku stoličku v Bratislave.

Celý príbeh Aleny Sábelovej nájdete tu (klknite).

 

 

 

Prečítajte si aj Najinšpiratívnejšou Ženou v meste za rok 2015 je 21-ročná Gabika Čepičanová