Možno mnohé ženy v meste i na dedine so mnou nebudú súhlasiť, ale nemám rada seriál Sex v meste. O oboch jeho filmových pokračovaniach ani nehovoriac. Kedysi však tomu bolo inak. Pred desiatimi rokmi bol tento seriál kultovým.

Mnohé ženy celého sveta sa chceli podobať na hlavné hrdinky seriálu. Všetky sme chceli mať v skrini  100 párov značkových topánok od Blahnika, celé dni nič nerobiť len sedieť na brunchi, alebo v kaviarni s kamarátkami a jedným napísaným stĺpčekom za týždeň zarobiť peniaze na naozaj luxusný život.

Seriál sa stal kultovým najmä pre otvorné rozprávanie o sexe a o dovtedy tabuizovaných témach. Bol nesmierne liberálny aj voči zobrazovaniu homosexuálych vzťahov a tém súvisiacich s rodovou rovnosťou a emancipáciou, či feminizmom. Bola doba, keď mi to nesmierne imponovalo.

Považovala som to za veľmi odvážne a na Slovensku viac menej nerealizovateľné. Nepoznala som veľa žien, ktoré by vedeli uprostred plnej reštaurácie hovoriť otvorene a hlavne nahlas o sexuálnych polohách a iných intímnych veciach. 

Prešlo dlhšie obdobie, počas ktorého som seriál nepozerala. A zrazu som si sediac v kaviarni nechtiac vypočula rozhovor troch kamarátiek, ktorý miestami prekonával výroky odvážnej Samanthy zo Sexu v meste. A zistila som, že Sex v meste pre mňa už nie je sexy. A nielen pre mňa. Tie tri ženy, napriek tomu, že vyzerali dobre, svojim rozhovorom vyhnali z kaviarne všetkých mužov.

Prišla som domov a pustila som si náhodne vybraný diel seriálu. V ňom hlavnej hrdinke recituje jej partner ruskú poéziu. Hrá jej na klavíri, dvorí jej, vezme ju do opery. Ona to spoločne so svojimi kamarátkami hodnotí ako nepatričné. Pripadá jej to príliš romantické a prehnané.

Po zhliadnutí pár ďalších dielov som zistila, že ja a Carrie sme sa niekde v čase rozišli. Mne vyhovuje ruská poézia, namiesto topánok mám doma knihy a chodím na balet aj operu.

Zistila som, že čo sa týka rozhovorov o sexe, tak menej je niekedy viac. Nemusí o nich vedieť celá reštaurácia a rozhodne si nemusíme odmietnutie pánom Božským, či menej božským kompenzovať striedaním celého radu mužov.

Nechcem moralizovať, ale pre mňa je prirodzenejšie zachovať si svoje tajomstvo, intimitu a vnútorný svet. Nie je nutné to všetko vykladať v kaviarni na stôl. Good bye dievčatá zo Sexu v meste. U mňa patríte do minulosti.