Nie je to oficiálna disciplína, ale v športových rubrikách médií (bulvárnych, ale aj serióznych) sa objaví ako prvá. Sexi športovci a športovkyne. Sporo zahalené vyšportované telá lákajú na športové prenosy vždy ako prvé. Muži, ale väčšinou ženy. Fotogalérie sporo zahalených vyšportovaných tiel majú prilákať aj tých, ktorým šport nič nehovorí. Takých, čo ich nezaujímajú výkony, body, góly či rekordy.

Titulky v médiách útočia na ich najnižšie pudy. „V Brazílii bude horúco: 12 dôvodov, prečo sledovať OH v Riu“ znie titulok športového portálu s fotografiami 12 športovkýň v sexi pózach. Futbalistky, tenistky, atlétky, pozemné hokejistky, volejbalistky či basketbalistky. „Páni, tešte sa. Najkrajšie športovkyne Ria,“ píše zase český týždenník.

Fotogalérie najkrajších športovkýň zvyšujú čítanosť a klikanosť médií a znižujú hodnoty športových výkonov. Predovšetkým u žien. Lebo mená tých krásnych si často ľudia zapamätajú skôr ako tých výkonných. Krásna tvár s krásnym telom boduje viac ako dobré umiestnenie alebo olympijská medaila.

Aj preto sa mnohé športovkyne, ktoré si to môžu dovoliť, nechajú presvedčiť a vzrušujúce fotografie nafotia. Je to súčasťou ich marketingu, ktorý je v športe rovnako dôležitý ako v iných odboroch. Lebo aj v športe okrem výsledkov potrebujete popularitu, s ktorou prichádzajú sponzori a pozornosť vplyvných médií.

I tak tú neoficiálnu disciplínu neuznávam. Pre ten pocti, že sa na ženu alebo na vyšportovaného muža idete pozrieť ako na sexuálny objekt. Nezaujíma vás, či na olympiáde podá výkon, na ktorý tvrdo drel alebo drela, ale predstavíte si ju alebo jeho v spodnej bielizni či plavkách. A často hlavne bez nich.

Ale možno som len tento rozmer športu niekde v olympijskom hesle Citius, Altius, Fortius, teda Rýchlejšie, vyššie, silnejšie prehliadla... 

 

Prečítajte si aj Buďme dámy aj na toaletách