V ženskej diskusii Silná zostava sa dnes bude rozoberať vládna kríza: Rok vlády Igora Matoviča: Dostali koalíciu na kolená pandémia alebo silné egá? O aktuálnej téme budú dnes s moderátorkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou debatovať bývalá premiérka a sociologička Iveta Radičová, psychologička Barbora Kuchárová a stála hostka – komička Simona Salátová.

Radičová o vlastných skúsenostiach

Iveta Radičová bude hovoriť o osobných skúsenostiach v politike, psychologička Barbora Kuchárova sa vyjadrí k charakteru politika, ale aj k tomu, čo dokáže s človekom urobiť moc.

“Vláda má za sebou prvý rok práce. Namiesto bilancovania však aktuálne sledujeme hádky politikov a postupný rozklad koalície. Ako k nemu došlo? V ktorom bode sa začala lámať dôvera ľudí v novú vládu?,” uviedla RTVS obsah diskusie, ktorú odvysiela dnes naživo na Jednotke o 21.35 h.

Cibulková a Salátová

Posledná Silná zostava o zákaze cestovania vyvolala veľkú diskusiu, ktorá mala svoju dohru na sociálnych sieťach. Komička  Simona Salátová v diskusii tvrdo kritizovala bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú za to, že v čase pandémie bola na dovolenke v exotike. Relácia mala veľký ohlas.

Napokon zareagovala aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová. „Bola to ostrá debata, no kultivovaná. Nešlo o žiadne štvanie ženy proti žene, lynč ani priestor pre Dominikino PR. Bola to debata žien, ktoré mali rôzne názory. Tento rozhovor nás všetkých posunul mimo komfortnej zóny. Riešme podstatu, nie postavu," odkázala Veronika Cifrová Ostrihoňová na sociálnej sieti Rytmusovi, ktorý komičku ponížil pre jej miery. "Mrzí ma sledovať, čo sa jednou reláciou spustilo. Sme pandemicky unavení. Aj ja som,” dodala moderátorka.